БК «Запоріжжя-ZOG» припинив боротьбу за Кубок України

bczp1
Якщо казати про психологічний стан суперників, то кияни підійшли до другого чвертьфінального матчу Кубка України після 10-матчевої переможної серії в Суперлізі, в той час як запоріжці зазнали сім поразок поспіль. Востаннє в цьому сезоні керував діями гостей Дмитро Щиглінській, тож він, перш за все, прагнув зберегти перевагу в п’ять очок, досягнуту в першому матчі.

bczp
У стартовій чверті рівне протистояння спостерігалося протягом перших 6 хвилин, а потім господарі зусиллями головним чином Михайла Анісімова (8 очок), Руслана Отверченка (7) та Генрі Дугата (6) почали йти у відрив, який до першої перерви досяг 11-очкової позначки. Сталося це не в останню чергу через програну гістьми боротьбу за відскоки м’яча – 5:11.

bczp4
У другій 10-хвилинці запоріжцям вдалося скоротити відставання до 5 пунктів, завдяки активності Павла Буренка, котрий у першій половині зустрічі приніс у командний залік 15 очок. З урахуванням рахунку першого матчу відновилася рівновага, тобто суперечка за вихід до Фіналу Чотирьох тільки розпочиналася. Можна було навіть сподіватися на позитивний для запорізького клубу підсумок двоматчевого протистояння, але знов-таки насторожували цифри підбирань – 23:12 на користь «Будвельника».

bczp3
Тим не менш, приголомшливими для столичних баскетболістів були перші три хвилини третьої чверті, коли гості спроміглися вийти вперед 47:50, це Буренко, Носков і Рибалко нагадали, що одним із козирів запорізького клубу є влучні кидки з-за дуги. Втім, це був лише епізод. За рахунку 52:52 Дмитро Щиглінський вирішив замінити Максима Лук’янова, який ефективно грав в захисті та підсумку став кращим у складі запоріжців за категорією «+-» на Станіслава Овдєєнка, і… наступний п’ятихвилинний відрізок запорізька команда програла з рахунком 5:15. Одним словом, кияни, серед яких відмінною грою виділялися Михайло Анісімов (його актив досяг 16 пунктів) і Генрі Дугат (21 очко + 6 підбирань + 8 передач) до останньої перерви створили перевагу в 10 пунктів (67:57). Тож у четвертій чверті довести матч до логічної перемоги «Будівельнику» не склало труднощів.

bczp2
Залишається сподіватися, що звітний матч висвітлив проблемні місця у грі запорізької команди й дав привід для міркувань новому наставникові колективу Валерію Плеханову. Адже дебютним для нього в цій якості в Запоріжжі волею календаря регулярного чемпіонату Суперліги стане матч з тим же «Будівельником» 10 лютого.

«БУДІВЕЛЬНИК» (Київ) БК «ЗАПОРІЖЖЯ-ZOG». 83:68 (26:15, 19:25, 22:17, 16:11).

Київ. 3 лютого. Палац спорту. 4000 глядачів.
Судді: Б. Рижик, М. Амбросов, О. Раєвський.
«БУДІВЕЛЬНИК»: Отверченко (9), Дугат (28 + 6 підбирань + 8 передач), Горбенко (4), Крутоус (2), Анісімов (16); Дроздов (7), Завадський (2), Стефенс (15 + 11 підбирань), Зотов.
БК «ЗАПОРІЖЖЯ-ZOG»: Рибалко (3), Буренко (23), Конате (15), Носков (7), Лук’янов (10); Кондраков, Змітрович (3), Буц (2), Овдєєнко (5).
Кидки з гри: 2-очкові – 29/44 – 17/31; 3-очкові – 6/19 – 9/24. Штрафні кидки: 7/10 – 7/9. Підбирання м’яча: 25/11 – 20/4.
Перший матч – 73:78.