БК «Запоріжжя-ZOG» стартував у чвертьфіналі Кубка України з перемоги

bczpПочаток першого чвертьфінального матчу Кубка України мимоволі нагадав про грудневий двобій киян і запоріжців у рамках регулярного чемпіонату Суперліги Парі-Матч. Тільки тоді господарі після першої половини зустрічі мали 8-очкову перевагу, нині ж їхній відрив становив лише три очки.

Втім, у першій чверті гравцям «Будівельника» довелося наздоганяти запоріжців протягом п’яти хвилин, аж доки кидок Павла Крутоуса не вивів столичний клуб вперед – 9:8. Однак збити темп гри суперника киянам так і не вдалося, і надалі на ігровому майданчику домінувала команда Дмитра Щиглінського, в якій роль лідерів узяли на себе її капітан Олександр Рибалко, Макс Конате, котрий протягом перших 10 хвилин записав до свого активу 8 очок, та недавній новачок колективу Денис Носков. Не останню роль зіграло те, що господарям вдалося виграти боротьбу за підбирання м’яча (12/6), завдяки чому вони пішли на першу перерву за переваги у два очки.

У другому періоді перевага запоріжців двічі сягала 9 пунктів, але потужна гра легіонерів київського клубу Генрі Дугата і Далента Стефенса,а також Михайла Анісімова, котрий панував безпосередньо під кільцем суперника, дозволила звести перевагу господарів майже нанівець – 37:34.

На початку третьої чверті, після кидка все того ж Стефенса гості знову вийшли вперед (38:37), але ненадовго. Запоріжці після «трюльника» у виконанні найкориснішого на той час гравця команди Павла Буренка  спромоглися відновити 9-очкову перевагу (50:41), і киянам довелося докласти чималих зусиль, аби скоротити відставання до шести пунктів (53:59). Втім, якби господарі протягом півгодинного суперництва не змарнували 10 штрафних кидків, гра б втратила інтригу.

Багатою на драматичні моменти для обох суперників була заключна десятихвилинка. Спочатку Михайло Анісімов двома результативними атаками вивів свою команду вперед – 64:63. Ще чотири хвилини кияни були законодавцями баскетбольної моди на запорізькому паркеті, аж доки за справу не взявся Максим Лук’янов. Влучанням з-за дуги він повернув «ЗАПОРІЖЖЮ-ZOG» лідерство в матчі – 70:68, а коли Отверченко встановив рівновагу, знову вивів свою команду вперед. Грати залишалося лічені секунди, напруга сягала апогею, і «Будівельнику» вже не допомогли уникнути поразки ані триочкове влучання Дугата, ані тайм-аути, до яких вдався наставник киян Володимир Коваль.

Вирішальний двобій суперники зіграють у столичному Палаці спорту 3 лютого. Запоріжців у ньому може влаштувати навіть нічия.

БК «ЗАПОРІЖЖЯ-ZOG»«БУДІВЕЛЬНИК» (Київ). 78:73 (17:15, 20:19, 22:19, 19:20). Запоріжжя. 22 січня. Палац спорту ПАТ «ЗАБ». 500 глядачів.
Судді: С. Чайковський, В. Педьєв, О. Чилікін.
БК «ЗАПОРІЖЖЯ-ZOG»: Рибалко (7), Буренко (10 + 6 передач), Конате (12 + 6 підбирань), Носков (15 + 6 підбирань), Лук’янов (14 + 5 підбирань); Кондраков (5), Змітрович (5), Буц (4), Овдєєнко (6).
«БУДІВЕЛЬНИК»: Дугат (19 + 6 передач), Крутоус (8), Анісімов (23), Стефенс (13 + 6 підбирань), Зотов (2); Отверченко (6), Горбенко, Завадський, Буцький (2), Вінтоняк.
Кидки з гри: 2-очкові – 17/25 – 29/43; 3-очкові – 11/32 – 2/16. Штрафні кидки: 11/24 – 9/14. Підбирання м’яча: 22/11 – 23/4.