БК «Запоріжжя» поступається у першому акті «дніпровського дербі» сезону

Поразка, за яку не соромно: прогрес молоді, допомога Буца та «Херрісівська незгода» поступатися

12 жовтня 2019. “Дніпро” – БК “Запоріжжя” – 96:85 (25:23, 26:19, 21:22, 24:21)

“Дніпро”: Тимофеєнко (16 + 4 підбирання), Корнієнко (15 + 6 підбирань), Дугат (14 + 6 підбирань + 7 передач), Санон (14 + 5 підбирань + 4 передачі), Глєбов (12 + 5 підбирань), Чумаков (10 + 6 підбирань), Закурдаєв (8 + 3 підбирання), Фесенко (5 + 4 підбирання), Шундель (2 + 3 передачі), Коломойський.

Головний тренер: Денис Журавльов.

БК “Запоріжжя”: Сіммонс (14 + 4 підбирання), Шевченко (13 + 5 підбирань + 1 блок шот), Столлворт (13 + 5 підбирань + 5 передач + 2 втрати), Рендольф (13 + 5 підбирань + 2 передачі + 3 втрати), Херріс (9 + 4 підбирання), Міхєєв (8 + 3 підбирання + 2 перехоплення), Буц (8 + 2 підбирань), Нємцу (7), Кожем’якін, Тітов.

Головний тренер: Валерій Плеханов.

Перша чверть матчу вкотре підтвердила статус дербі між “Запоріжжям” і “Дніпром”. Попри те, що підопічні Валерія Плеханова не вважалися фаворитом зустрічі, вони швидко дали зрозуміти візаві про непоступливу налаштованість у сьогоднішній зустрічі. Якщо господарям знадобилося чотири штрафних, аби зробити рахунок 3:0, то гостям вистачило одного влучного дальнього кидка Лью Столлворта. Трюльником “душа Плеханівської команії” поклав старт ривку 7:0. Далі гра вирівнялась. Команди боролися м’яч у м’яч. Однак під кінець 10-хвилинки нашим хлопцям забракувало холоднокровності. Спершу Яків Тітов не реалізував вихід сам на сам із кошиком. Потім Андрій Кожемякін втратив м’яча, чим скористався Генрі Дугат і встановив підсумковий для цього відрізку зустрічі рахунок – 25:23 на користь “Дніпра”.

Початок другої чверті для гостей видався провальним. Запоріжці пропустили ривок 0:7. Такий заділ із боку “Дніпра” природно ускладнив життя нашому клубу перед другою половиною гри. На велику перерву підопічні Валерія Плеханова пішли з відставанням у 9 очок. Але паралельно з негативним розвитком подій можна було розгледіти й оптимістичні віяння в наймолодшому колективі Суперліги. Зокрема дуже радував Іван Міхєєв. Нещодавній гравець Вищої ліги двічі відзначився протягом цього відрізку матчу. Добре долучався до підбирань. Гідно виглядав сьогодні і Антон Буц. Його триочкові явно не сприймалися господарями як кидки останньої надії. Це були досить упевнені та підготовлені влучні постріли.

На старті третьої десятихвилинки підлеглі Валерія Плеханова розпочали роботу над помилками. Окрім капітана Володимира Шевченка та Лью Столлворта до скорочення відставання добре приклав руку ще один молодий українець – Ілля Нємцу. І в мить, коли ми ледь не наблизилися до візаві впритул, одному з лідерів БК “Запоріжжя” Володимиру Шевченку дають технічний фол. За кілька секунд таке ж “покарання” спіткало й керманича нашої команди. Власне після цього інтрига почала згасати. Команда Дениса Журавльова пішла у відрив. Востаннє більш менш близьку дистанцію гості розписали на другій хвилині завершальної чверті. Тоді відставання складало 6 очок. Але далі неозброєним оком помічалася втома наших гравців. Приціл збився. Конкурувати з відверто вищим на зріст опонентом стало вкрай важко. Валерій Плеханов шукав ротацію, втім це виявилось марно. Хоча знов-таки окремі моменти радували. Ще один трюльник записав до свого архіву Антон Буц. Ще кілька разів опонентський кошик вразив Ілля Нємцу. Мали місце дальні точні постріли. А Херріс знайшов у собі сили й для гумору. Саме жартом американець закінчив матч. Коли до фінальної сирени лишалося 13 секунд, м’яч був у руках Дугата. Часу на атаку у дніпрян було менше. Тож природно Генрі віддає м’яча Ламонтрею, щоб гра, в якій усе зрозуміло не затягувалась марними формальностями. Геть усі вже готувалися тиснути одне одному руки… всі… але не Херріс. Отримавши м’яча, наш легіонер побіг до незахищеного кошика господарів і бабахнув слем-данк. І статистам нічого не лишилося як зафіксувати дію Дугата, як “втрату”, а очки Ламонтрея як зарахований данк. Що ж можливо це просто жарт. Але знаючи баскетбольний менталітет американців та їхню нелюбов програвати, можемо припустити, що це виклик на матч-реванш і категорична незгода з тим, як розвивалися та завершились події в першому дербі “Дніпро” – БК “Запоріжжя”. Та поки-що – 96:85, перемога за “Дніпром”.

БК «Запоріжжя» виконав програму-мінімум і здобув одну перемогу в двох виїзних матчах і наступного тижня нарешті зіграє на власному майданчику. У п’ятницю 18 жовтня о 18.00 годині запоріжці зіграють з БК «Одеса», а у неділю 20 жовтня о 14.00 з чемпіоном минулого сезону южненським «Хіміком».