“Козачка-КПУ” вдома поступилася СБК “Львів”

Ті, хто стежив за Вищою лігою в минулому сезоні, пам’ятають козир львів’янок. Зріст! А тепер ситуація ускладнилась поповненням лав “СБК” Христиною Філевич. Ще навесні вона була одним із лідерів БК “Франківську” – нашого суперника в боротьбі за золото. Втім, як і торік, “Козачку” не злякали подібні нюанси. Розпочали запоріжанки досить непогано. Вже на 33 секунді Катерина Тихонова заробила на собі фол і відкрила рахунок, двічі влучивши зі штрафної позначки. Трохи згодом з цієї ж відстані кидала Світлана Радіонова та встановила 4-очкову перевагу. Першою ж у складі гостей відзначилась Ольга Краснікова, після чого в “Юності” запанувало “гольове затишшя”. Дві хвилини м’яч у кошик не йшов, аж поки Дар’я Штура не записала до свого здобутку 2 пункти. На це послідувала відповідь капітана львівської команди – Марії Дугас. І так вийшло, що закинутий м’яч лідера наших опоненток поклав старт боротьбі, як то кажуть “м’яч у м’яч”. Особливо це проявилося в другій чверті, котру підопічні Олени Жержерунової розпочали з перевагою в 1 очко (9:8). Ініціатива не затримувалась надовго в жодному з клубів. Чотири рази перевага в рахунку стрибала від “Козачки” до СБК “Львів” і навпаки. Та в одну мить господарки намацали дальній кидок. Тричі поспіль кошик підопічних Ірини Кленіної було взято з-за дуги. Два рази поталанило Катерині Тихоновій. Один – Ользі Сіваковій. В якійсь мірі це й забезпечило нашим дівчатам перемогу в першій половині матчу – 24:21.
Передостанній відрізок поєдинку продовжив рівну баталію. Результат третьої десятихвилинки засвідчив майже однаковість шансів на перемогу. 37:36 — попереду “Козачка”. За таких обставин кінцевий рахунок зустрічі – питання фортуни. Половину завершальної чверті ніхто нікого не відпускав на далеку відстань у рахунку. Та на п’ятій хвилині запоріжанок зненацька охопила криза. Після влучання Марії Ковтун, з боку господарок було зафіксовано чимало помилок. М’яч попросту не йшов у кошик. Львів’янки ж не забарилися взяти залишок поєдинку під свій контроль. Відірвавшись на відстань у 10 очок (44-54) – колектив Ірини Кленіної фактично гарантував собі дебютну перемогу в Суперлізі. Невеличкою розрадою для місцевих уболівальників став триочковий Вікторії Ковалевської, котра поцілила кошик за 12 секунд до фінальної сирени. Кидок було виконано з прицілом, чітко та впевнено. Ніби з покликом – “Ми ще зустрінемось. Чекайте на реванш!”. Саме на це й сподіваємось від підопічних Олени Жержерунової. А поки-що – підтримаймо дівчат напередодні матчу з БК “Франківськ”. Якщо спиратися на гру зі “Львовом” – видно, що запоріжанки готові боротися навіть із тими, чия фізична перевага впадає в неозброєне око. Попри те, що четвертий опонент “Козачки” в поточному сезоні значно вище – показник підбирань з нашого боку гідний! У цьому елементі господарки поступились лише на 5 пунктів (48-43). Об’єктивна причина невдачі – відсоток загальнокомандних влучань з гри (25-37 на користь “СБК”).
Тож побажаймо запорізькому клубові, щоб у битві зі срібним призером Вищої ліги кількість вдалих кидків суттєво збільшилась. Впевненості та фортуни команді Олени та Андрія Жержерунових 21 жовтня об 11:30!