Запорізька “Козачка-КПУ” стартувала у чемпіонаті Суперліги

До поразки від минулорічного володаря бронзи слід було бути морально готовими. Для “Козачки-КПУ” це був перший офіційний матч на оновленому паркеті ПС “Юність” і до того-ж дебютний поєдинок після відродження в найпрестижніших національних змаганнях. Мабуть саме психологічний тиск і дався взнаки. На другій хвилині зустрічі гості вийшли вперед, завдяки влучному кидку з проходу Лариси Стаднік. Ще за хвилину Вікторія Шматова реалізувала два штрафних. Пропущений ривок 0:4 взялася виправляти Ольга Черненко. Їй вдалося скоротити відставання до одного пункту кидком з-за дуги. Таким чином досвідчена баскетболістка, авторка ледь не найефектнішого м’яча в фіналі Вищої Ліги з БК “Франківськом” – запустила конвеєр взятих кошиків “Козачкою” в сезоні 2018-2019. Трохи згодом відзначилась Вікторія Ковалевська, не пошкодувавши свою колишню команду кидком з середньої лінії. Після цього боротьба набула певної рівності. Факт того, що “Козачка” є дебютантом змагань, а “Рівне” чинним призером, на деякий час перестав відчуватися. Це власне й засвідчив кінцевий рахунок першої чверті – 12:14 на користь підопічних Валерія Жартуна.

Початок другої 10-хвилинки закріпив надію місцевих вболівальників на вдалий старт наших дівчат у Чемпіонаті України. Минуло 14 секунд після свистка, як рахунок зрівняла ще одна дебютантка в складі “Козачки” – Світлана Радіонова. Але на це негайно послідувала відповідь Лариси Стаднік у вигляді триочкового. Сказати, що цей м’яч став початком кінця для господарок неможна. До шостої хвилини підопічні Олени Жержерунової втримували невелику відстань у рахунку. Однак суперниці вже відчули смак дальньої артилерії. До великої перерви здалеку влучили ще по разу Владислава Кіба, Вікторія Шматова та невгамовна Лариса Стаднік. Натомість у запоріжанок трюльники не йшли. Загалом до 14 пунктів, набутих у стартовій чверті, “Козачка” додала лише 9. Чотири з них на рахунку Катерини Тихонової зі штрафних. Вона також спромоглася на два підбирання в захисті та одне в нападі. Щодо підсумку першої половини гри – він видався вкрай незадовільним для місцевого клубу – 23:34.

У третій чверті в “Козачки” ніби відкрилось друге дихання. За три з половиною хвилини господарки скоротили відставання до чотирьох очок. Та на жаль і цього разу впевненість швидко зникла. А можливо просто трансформувалася в некращий бік. Частим явищем на паркеті стали атаки ізоляціями (один проти всіх напролом). Бажання проявити індивідуальну майстерність обернулася господаркам критичним провалом. 51:37 на користь БК “Рівне” – результат передостанньої десятихвилинки.

Не покращилась ситуація й в завершальному відрізку зустрічі. Гості продовжили розстрілювати наш кошик здалеку. За дві хвилини до фінальної сирени дебютанткам Суперліги довелося змиритися з поразкою. Кінцевий рахунок матчу – 68:54 – БК “Рівне” виграє.

За підсумками зустрічі, найбільшу кількість очок у складі “Козачки-КПУ” набрали капітан команди Ольга Сівакова та Катерина Тихонова. В обох гравчинь по 14 очок. Серед опоненток найвлучнішою виявилась Владислава Шматова. На її рахунку 18 очок. Другий матч із рівнянками підопічні Олени Жержерунової зіграть 6 жовтня на паркеті спорткомплексу “КПУ”. Старт гри о 12:00.

Жіноча Суперліга. 1 тур. БК “Козачка-КПУ” – БК “Рівне” – 54:68