«Прометей» виправдав статус лідера в матчі із «Запоріжжям»

Команда Станіслава Овдєєнка гідно трималася на фоні найбільш укомплектованого клубу Суперліги

БК «Прометей» – БК «Запоріжжя» 89:74 (22:22, 25:17, 21:15, 21:20)
26.09.2021. Суперліга Windrose. СК «Слобожанський».

«Прометей»: Сидоров (8 + 5 підбирань + 5 передач), Доу (6 + 6 підбирань + 4 передачі), Харрісон (13 + 4 підбирання + 3 передачі), Стефенс (17 + 6 підбирань + 3 блок-шоти), Еванс (13 + 5 передач – 5 втрат) – старт; Лукашов (6 + 5 підбирань), Липовий (5 + 5 підбирань + 3 передачі), Бєліков 6, Петров (15 + 4 підбирання + 3 перехоплення), Тихонов, Клімов.

Головний тренер: Ронен Гінзбург

«Запоріжжя»: Джозеф (17 + 7 підбирань + 5 передач), Френсіс (13 + 8 підбирань + 3 перехоплення), Сізов (3 + 3 підбирання + 3 передачі), Мальчевський (9 + 3 підбирання), Удрас (12 + 5 підбирань) – старт; Максвелл (7 + 3 підбирання), Тітов (4), Міхєєв (6 + 5 підбирань), Морозов (3 + 3 підбирання).

Головний тренер: Станіслав Овдєєнко

Стартовий матч сезону з «Прометеєм», який напередодні вийшов до групового етапу Ліги чемпіонів та став володарем Суперкубка України, неймовірно мотивував оновлену команду «Запоріжжя». Головний тренер Станіслав Овдєєнко зазначав, що його підопічні віддадуть всі сили, аби гідно протистояти надзвичайно укомплектованій і потужній команді зі Слобожанського. У першій половині це дійсно вдавалося.

Віталій Мальчевський тричі вразив кошик кидками з дальної дистанції, що спричинило раннє лідерство «Запоріжжя» – 15:13. Гості не програвали супернику щит і так само вправно влучали з гри. Це дало змогу завершити першу чверть поєдинку з фаворитом нічийним результатом – 22:22. Левову частку очок команді принесли Мальчевський із Френсісом.

Друга 10-хвилинка розпочалася з ривка «Прометея» – 7:1. Таким чином господарі взяли ініціативу в свої руки і після влучання Стефенса зробили рахунок 32:25. Станіслав Овдєєнко відреагував тайм-аутом, після якого гра в захисті стабілізувалася. Не вистачало такої ж злагодженості ще й в атаці. До великої перерви троє гравців «Прометея» набрали 10 і більше очок, у запоріжців – жодного. Так само не вистачало очок із лави запасних: 24 – у господарів, 9 – у гостей. «Прометей» лідирував після першої половини 47:39.

Команда Ронена Гінзбурга тримала «Запоріжжя» на відстані «10+» протягом третьої чверті. Нестримний Ді Джей Стефенс мав у своєму активі 17 набраних очок. Гості, навпаки, погіршили власний відсоток реалізації. «Прометей» збільшив різницю – 68:54. Стараннями своїх зіркових легіонерів господарі досягли максимальної відмітки «+20», але навіть у такій ситуації запоріжці не розклеїлися і кілька разів відповіли ривками. Звісно, врятуватися в такому матчі було неможливо, однак команда проявила характер і билася дійсно до кінця. Підсумковий рахунок – 89:74.

Найкращі цифри статистики у складі гостей продемонстрував Ясін Джозеф. Канадський розігруючий набрав 17 очок, зробив 7 підбирань та віддав 5 передач. Це був лише перший іспит для оновленої команди Станіслава Овдєєнка. На висновки є цілий тиждень – наступну гру чемпіонату запоріжці проведуть так само на виїзді 3 жовтня проти «Харківських Соколів».

Станіслав Овдєєнко, головний тренер БК «Запоріжжя»:
– На деяких відрізках матчу ми дійсно виглядали добре. Виконували все, про що домовлялися. Але «Прометей» – це команда дуже високого рівня, вони одразу заводяться після швидких відривів, вдалих триочкових, підбирань на чужому щиті. Нам треба було гасити це. На жаль, не завжди виходило. У цілому, як для старту, можна знайти багато позитивних моментів у нашій грі. Звісно, багато над чим ще працювати, треба бути жорсткішими, і я знаю, що всі ці командні якості є в хлопців. Це була наша перша гра, позначилося хвилювання, адже ми не завжди відповідали швидкостям і рівню жорсткості. Але в цілому, ми грали непогано. Були провали і окремі ривки. Через ці ривки вийшов і результат. Все одно я вдячний хлопцям, адже вони бачили, що було до 20 очок відставання на табло і все одно не здавалися, все одно билися. Ми намагалися вигадати якісь незвичайні ідеї в нападі. Вітаю «Прометей» із перемогою та вітаю всіх із початком чемпіонату.