Збірна України завершила домашній чемпіонат Європи з легкоатлетичного багатоборства на четвертому місці

У Луцьку добіг завершення командний чемпіонат Європи з легкоатлетичного багатоборства серед команд Суперліги. На першому в історії України домашньому чемпіонаті Європи, збірна господарів посіла четверте місце.

У заключних видах програми блискуче виступили українські жінки. У секторі метання списа другий результат з кращим показником сезону продемонструвала Рімма Буйненко(Гордієнко) — 44.38 м (752).

Встановивши новий особистий рекорд, четвертою у цьому виді була  Дарина Слобода — 42.98 м (725). Також з особистим рекордом сьомою була Ірина Рофе-Бекетова — 42.41 (714). Анна Нелепа продемонструвала 24й результат та кращий показник поточного сезону — 33.56 м (544).

У заключному виді програми, бігу на 800 м Дарина Слобода фінішувала з третім результатом 2:12.20 (933), Анна Нелепа була 20ю — 2:23.58 (776), Рімма Буйденко(Гордієнко) – 24ю 2:27.12 (729), Ірина Рофе-Бекетова – 26ю                 2:28.32  (714).

Таким чином за результатами семиборства переможницею командного чемпіонату Європи серед жінок стала Дарина Слобода! Рофе-Бекетова – четверта (5705), Рімма Буйненко(Гордієнко) – п’ята (5685). Анна Нелепа – дев’ятнадцята (5246).

Трійка медалістів особистого заліку командного чемпіонату Європи з легкоатлетичного багатоборства (жінки)

1              Дарина СЛОБОДА  (6165)

2              Кеті СТЕЙНТОН (Великобританія) 6029

3              Марійке ЕССЕЛІНК (Нідерланди) 5905

Чоловіки нажаль не змогли підтримати блискучий виступ українських дівчат.

У секторі стрибків з жердиною 16-й результат, встановивши особистий рекорд, показав Вадим Адамчук — 4.50 м. 21-м був Василь Іваницький — 4.20 м,  23-м Руслан Малогловець — 4.10 м. Зазначимо, що блискучу серію видали у цьому виді конкуренти. Подолавши «гросмейстерську висоту» особисті рекорди встановили  Майсел УЙБО (Естонія)              5.30 м,  Юрій ЯРЕМІЧ (Білорусь) 5.20 м, Жулієн ОЛІВАС (Франція) 5.10 м та Крістян РОСЕНБЕРГ (Естонія) 5.00 м.

У секторі метання списа найкращий результат серед українців показав Василь Іваницький — 54.88 м, його кращий результат сезону був 11-м в загальному заліку. Вадим Адамчук завершив на 17-й позиції 51.26 м, також с кращим результатом сезону. Руслан Малогловець був 21-м — 49.56 м.

Перед заключним видом програми українці йшли четвертими у командному заліку, відстаючи від британців на 200 очок. Перше і друге місце посідали естонці та білоруси.

В останньому виді десятиборства, бігу на 1500 м, українським хлопцям не вдалося створити неможливе, і увірватися до трійки лідерів. Малогловець показав  дев’ятий результат, який до того ж став його новим особистим рекордом  — 4:38.15,  Іваницький з кращим результатом сезону був 12-м — 4:39.88. Адамчук – 22м  4:54.01.

В особистому заліку командного чемпіонату Європи українці розташувалися наступним чином:

17 Руслан Малогловець (7353)

19 Вадим Адамчук(7165)

21 Василь Іваницький(7147)

Трійка медалістів особистого заліку командного чемпіонату Європи з легкоатлетичного багатоборства (чоловіки)

1              Віталій ЖУК       Vitali (Білорусь) 8237

2              Майсел УЙБО   (Естонія) 8181

3              Хорхе УРЕНІЯ    (Іспанія) 8073

Переможцем командного чемпіонату Європи з легкоатлетичного багатоборства серед команд Суперліги стала збірна Естонії яка набрала  39959 очок. Друга збірно Білорусі — 39560. Третє місце здобули багатоборці Великобританії —  39433.

Збірна України набрала 39220 очок і завершила змагання на четвертому місці.

Олена Назаренко з Луцька, спеціально для Федерації легкої атлетики Запорізької області