Запоріжець гідно представив Україну на чемпіонаті світу з ушу

З 3 до 11 грудня в м. Тангеранг (Індонезія) пройшов 8й чемпіонат світу з ушу серед юніорів.

У змаганнях приймали участь 700 атлетів з 62 країн, серед яких такі монстри в світі китайського бойового мистецтва як Китай, Макао, Малайзія, Індонезія, Гонконг, Японія, США та (нажаль для нашої країни) Іран.
Україну представляли 9 атлетів (6 — таолу, 3 — саньшоу), серед яких був і вихованець Запорізької федерації ушу та ДЮСШ №10 — Жарун Максим (тренери Храмова Н.О./ Мороз М.О.).
Умови підготовки нашої команди всім відомі — війна змінила все. І насправді сама можливість взяти участь у змаганнях такого рівня — це вже перемога для української команди. Звісно, бажання досягти перших місць були у кожного українського атлета. Боротьба була запеклою. Хоч на майданчиках здебільшого і домінували спортсмени азіатської зовнішності, наші атлети все ж таки змушували хвилюватися своїх суперників. Декілька разів українці впритул наближалися до п’єдесталу пошани: Марія Колісник та Крістіна Чуканова змогли посісти 4 місце у розділі “тайцзіцзянь” та “гуньшу” відповідно.
Натомість, саме Жарун Максим зміг отримати найвищу оцінку зі всіх українських спортсменів. У надскладному розділі “чанцюань” Максим отримав 9,1, що дозволило посісти 17 місце. Найвища оцінка в цій категорії належить Хао Чжангу з Китаю — 9,55.
Натомість найрезультативніший виступ для запорізького атлета став комплекс зі шаблею — даошу. Швидкі, потужні, естетично вишукані (якщо так можно висловитись) рухи “розхвилювали” суддівську бригаду. Достатньо довго оцінювали виступ нашого спортсмена. Як результат — 8 місце з оцінкою 8,936.
Також розділ “даошу” став найкращим для української команди, адже він дозволив потрапити в першу десятку Аліні Крисько та Володимиру Шинкаренко — обидва досягли 8 місця у рейтингу. Андрій Олійник посів 10 місце у комплексі з мечем. А також став дев’ятим у комплексі зі списом. Марія Колісник також змогла стати восьмою у розділі “тайцзіцюань”. Володимир зміг задовольнитись восьмим місцем у комплексі з палкою — гуньшу.
Щодо поєдинків у розділі “саньда”, нажаль, українські спортсмени вибули з боротьби на перших колах.
Командні міста виглядають наступним чином:
1 місце — Іран (13 золотих нагород);
2 місце — Китай (10 золотих, 3 срібні нагороди);
3 місце — Індонезія (10 золотих, 2 срібні нагороди).
Джерело: Запорізька федерація ушу