БК «Запоріжжя» завершує перше коло перемогою

Команда Валерія Плеханова обіграла бронзового призера минулого сезону «БІПу»

15.11.2023. Суперліга Favbet. БК «БІПА» – БК «Запоріжжя» 63:69 (13:21, 13:25, 20:10, 17:15)
«БІПА»: Кемпбел, Рябчук (7 + 4 підбирання + 6 передач), Баранов (6 + 3 підбирання), Льюіс (3 + 3 підбирання + 3 перехоплення), Ткаченко (23 + 10 підбирань) – старт; Малиновський (2 + 4 передачі), Шашков (8 + 4 передач), Бугорський (3), Кадигроб (9), Товкач (2)
В. о. головного тренера: Олег Шевченко
«Запоріжжя»: Хохоник (10 + 4 підбирання + 8 передач), Биков (10 + 3 підбирання – 5 втрат), Сізов (14 + 5 підбирань + 5 передач + 2 перехоплення), Буц (15 + 12 підбирань), Морозов (10 + 5 підбирань) – старт; Покоєнко (5), Величко, Холод (5 підбирань), Липовцев (2 + 3 підбирання), Дмитренко (3).
Головний тренер: Валерій Плеханов

Напередодні цього поєдинку стало відомо, що одеський клуб припинив співпрацю з Вадимом Пудзиреєм. Таким чином у грі проти «Запоріжжя» командою керував Олег Шевченко, який працював у тренерському штабі.

Матч для «БІПИ» не задався – протягом першої половини одесити набрали всього 26 очок, тоді як запоріжці майже вдвічі більше. На відміну від матчу з «Будівельником», сьогодні підопічні Валерія Плеханова влучали значно краще, демонструючи пристойні цифри на периметрі – 6/11 (54%). Антон Буц взагалі показав 100% реалізації, двічі влучивши з-за дуги. Саме форвард запоріжців став найрезультативнішим гравцем першої половини з 12 очками.
Рятувати ситуацію для «БІПИ» взялися досвідчені українські гравці. Найбільше постарався 40-річний Євгеній Ткаченко, який провів свій найрезультативніший матч у сезоні. На фоні втоми відсоток реалізації гравців «Запоріжжя» знизився, натомість одесити зуміли відіграти 10 очок протягом третьої чверті та повернулися у гру в четвертій. Баскетболісти «Запоріжжя» підпустили суперника на відстань 5 очок за 3 хвилини до кінця гри. Дмитро Малиновський не забив у важливий момент у проході, а от Віталій Биков влучив 3-очковий, встановивши 66:58 на користь «Запоріжжя». Фінальні хвилини підопічні Валерія Плеханова дограли з максимальною концентрацією, втримавши перевагу – 69:63.
У підсумку вся стартова п’ятірка запоріжців набрала у цьому матчі 10 і більше очок, а Антон Буц встановив ще й дабл-дабл – 15 очок та 12 підбирань. Команда реабілітувалася за матч із «Будівельником», здобувши важливу перемогу над конкурентом.