БК «Запоріжжя» повертається з Івано-Франківська без перемог

У матчі з «БІПОЮ» запоріжці гідно протистояли одному з претендентів на медалі

6.03.2023. Суперліга, КФВ, Івано-Франківськ. БК «Запоріжжя» – БК «БІПА» 64:82 (18:28, 14:30, 12:8, 20:16)
«Запоріжжя»: Тельчаров (10 + 6 передач – 5 втрат), Биков (11 + 7 передач + 3 перехоплення – 5 втрат), Ледньов (3 перехоплення – 4 втрати), Буц (11 + 6 підбирань), Морозов (15 + 4 підбирання) – старт; Бер, Кліманов (6), Покоєнко (8 очок), Дмитренко, Компанієць (3)
Головний тренер: Дмитро Щіглинський
«БІПА»: Рябчук (3 передачі – 3 втрати), Шашков (22), Кадигроб ( 8 ), Агафонов (7 + 6 підбирань + 4 передачі), Є. Ткаченко (11 + 4 передачі) – старт; А. Конєв (12), Унгурян (9 + 6 передач), Кабацюра (6 – 6 втрат), Николенко (7), Устименко, А. Кобець, Товкач.
Головний тренер: Вадим Пудзирей
Матч розпочався із запізненням через повітряну тривогу, яка була оголошена на всій території України. Розім’явшись, команди одразу видали феноменальний відрізок результативного баскетболу. Феєрію дальніх влучань розпочав Віталій Тельчаров. Продовжили справу Роман Морозов та Олександр Шашков, які влаштували особисті снайперські перегони. Кожен реалізував по 3 «трьохи», підсумувавши результативну 5-хвилинку – 14:14.
Проте далі запоріжці оберти скинули, а «БІПА» – ні. Як часто буває у цьому сезоні, після замін гравців стартової п’ятірки суперники запоріжців цим одразу користуються. Коли Шашков вчетверте реалізував кидок здалеку, перевага одеситів досягла 8 очок. «БІПА» активно працювала «з фарби», що принесло дивіденди у другій чверті.
Команда Вадима Пудзирея вміло використовувала помилки «Запоріжжя», отримавши понад 25 очок за підсумком першої половини матчу. Олександр Шашков показував відмінні цифри на периметрі (5/6 – 83%). У складі «Запоріжжя» найрезультативнішим був Роман Морозов – 13 очок.
Після великої перерви результативність у матчі серйозно впала. Варто віддати належне запорізьким гравцям, які виграли обидві чверті, не віддали супернику щит та змушували «БІПУ» помилятися. Як свідчення, у другій половині одесити зробили 16 втрат, тоді як запоріжці – 7.
Обидва тренери задіяли максимальну ротацію, а «Запоріжжю» вдалося скоротити загальну різницю у рахунку до 18 очок. В усіх трьох матчах Івано-Франківського баблу підопічні Дмитра Щіглинського програли суперникам менше 20 очок, значно покращивши загальнокомандні дії у захисті. У грі з «БІПОЮ» четверо гравців основної п’ятірки набрали 10 і більше очок. Також варто відзначити вагомий внесок у командний доробок гравців з «лавки», які у сумі набрали 17 очок.
Наступний бабл для БК «Запоріжжя» відбудеться у Києві з 17 по 19 березня.
БК «Запоріжжя» – БК «БІПА»: коментарі після матчу
Кирило Кліманов, гравець БК «Запоріжжя»:
– По-перше, хочу подякувати Збройним силам України, вони багато роблять саме для нас. Щодо гри, то суперник сьогодні кинув з дуже хорошим відсотком, у нас багато втрат все одно, підбирання не програли, але будемо розбиратися і робити висновки.
Дмитро Щіглинський, головний тренер БК «Запоріжжя»:
– Дійсно, команда з Одеси дуже досвідчена та майстерна. На жаль, з перших хвилин не змогли стримати суперника на периметрі, дали можливість їм відчути свій кидок, це принесло суттєвий гандикап у рахунку. Далі одесити діяли грамотно. Як тільки ми намагалися перекрити периметр, вони одразу зміщували акцент атаки під кільце. У них зіграний склад, вони добре розуміють один одного, відчувають гру. Наші молоді хлопці не завжди справлялися з навантаженнями, звідси й результат.