БК «Запоріжжя» дав бій претенденту на медалі

В останній чверті львів’яни довели свою перевагу в протистоянні із запорізьким клубом

4.03.2023. Суперліга, КФВ, Івано-Франківськ. БК «Запоріжжя» – БК «Політехніка-Галичина» 68:84 (21:18, 11:27, 18:13, 18:26)
«Запоріжжя»: Тельчаров (20 + 6 передач + 3 перехоплення), Биков (4 + 4 підбирання + 3 передачі – 6 втрат), Ледньов (5 + 4 підбирання + 5 перехоплень), Буц (20 + 9 підбирань), Морозов (19 + 6 підбирань + 4 передачі) – старт; Бер, Кліманов, Компанієць, Покоєнко.
Головний тренер: Дмитро Щіглинський
«Політехніка»: Горобченко (17 + 5 передач + 5 перехоплень), Федчук (11 + 4 передачі), Бережний (18 + 5 підбирань + 3 перехоплення + 2 блок-шота), Ожегов (16 + 8 підбирань), Станішевський (3 + 5 підбирань) – старт; Тіщенко (17 + 9 підбирань + 4 передачі), Крамар (2), Бартоломеєв, Путько.
Головний тренер: Ярослав Зубрицький
Стартовий матч івано-франківського баблу вселяв надії вболівальників «Запоріжжя». Гравці розпочали зустріч із «Політехнікою» максимально сконцентрованими: розумні дії у захисті та мінімум втрат призвели до того, що команда Дмитра Щіглинського отримала ранні 10 очок переваги.
Щоправда, як тільки втрат побільшало – різниця почала швидко танути. Стартову чверть запоріжці виграли 21:18, а найрезультативнішим на майданчику був Віталій Тельчаров, який мав 10 очок і 2/2 на периметрі. Проте друга чверть різко змінила розпорядок сил. Гравці «Політехніки» посили тиск на м’яч, що призводило до великої кількості втрат у «Запоріжжя». У важкий момент знизився ще й відсоток реалізації, тоді як суперник, навпаки, віднайшов стабільність у дальніх атаках. Львів’яни міцно захопили лідерство – 45:32.
У другій половині запоріжці зробили спробу повернутися у гру. Прибравши втрати, команді Дмитра Щіглинського вдалося скоротити відставання до 8 очок перед завершальною 10-хвилинкою. Дуже старався Антон Буц, допомагали у набиранні очок Віталій Тельчаров і Роман Морозов. На жаль, бракувало підтримки «з лавки». У підсумку, жоден із гравців, які виходили на заміну, очок не набирав.
На вирішальну чверть запорізьким баскетболістам сил не вистачило. Як наслідок – програний щит, що у свою чергу призвело до ривка збоку суперника. «Політехніки» позбавила шансів перевести гру у клатч.  У запоріжців кращим гравцем був Антон Буц, за час перебування якогого на майданчику (36 хвилин) БК «Запоріжжя» грала з львів’янами на рівних (+-0). Загалом досвідчений центровий запоріжців набрав 20 очок, зробив 9 підбирань та 2 передачі (РЕ 21). Також варто відзначити Віталія Тельчарова — 20 очок + 6 передач (РЕ 23).
Наступна гра баблу завтра проти господарів паркету івано-франківської «Говерли». Початок о 12:00.