БК Запоріжжя не втримав переваги у матчі з конкурентом

Вигравши першу половину з різницею «+12», запоріжці пропустили вирішальний ривок у заключній чверті

12.01.2023. Суперліга. ПС «Будівельник», Черкаси. БК «Старий Луцьк» – БК «Запоріжжя» 73:66 (13:17, 19:27, 20:14, 21:8)

«Старий Луцьк»: Коцько (7 + 3 перехоплення – 5 втрат), Панфілов (5), Рудаков (8 + 6 підбирань), Є. Коровяков (13 + 7 підбирань + 6 передач + 3 перехоплення), Дейна (11 + 3 підбирання) – старт; Прозапас ( 8 ), Марків, О. Коровяков (5), Бедлінський (3 втрати), Горковенко (4), Алтухов (12).
Головний тренер: Володимир Журжій
«Запоріжжя»: Тельчаров (23 + 4 підбирання + 6 передач), Биков (18 + 6 підбирань – 5 втрат), Ледньов, Буц (12 + 11 підбирань + 4 передачі), Морозов (9 + 4 підбирання) – старт; Кліманов (1) Бер (3), Дмитренко, Компанієць.
Тренер: Кирило Вікторов
На старті матчу команди жваво обмінялися ривками: лучани повели 5:0, але у відповідь запоріжці «вистрілили» тричі поспіль з-за дуги. Дальніми влучаннями відзначилися Морозов, Тельчаров і Биков. Лідер на майданчику змінився – 9:5. У подальшому гравці «Запоріжжя» контролювали ситуацію на щитах, демонструючи значно кращий відсоток реалізації. За рахунок цього й виграли стартову чверть – 17:13.
Далі настав бенефіс Віталія Тельчарова. Розігруючий «Запоріжжя» видав неперевершену серію 3-очкових влучань. Усі свої 18 очок, які набрав до великої перерви, він «настріляв» виключно кидками з периметру, при цьому не схибивши жодної спроби. Разом із начисто виграним підбиранням (18/7), де найбільше допомагав Антон Буц (9), запоріжці отримали максимальні 13 очок переваги.
«Старому Луцьку» майже вдалося відіграти різницю ще до великої перерви після серії втрат запорізькими гравцями. Грамотні дії Віталія Бикова допомогли «Запоріжжю» повернути лідерство – 44:32. Команда Володимира Журжія реалізовувала у першій половині лише 40% кидків з гри, влучивши з периметра 2/13 (15%). У «Запоріжжя» відсоток 3-очкових вражав – 8/11 (72%). Віталій Тельчаров з 18 балами залишався беззаперечним лідером результативності у складі обох команд.
Однак у другій половині ситуація швидко почала змінюватися. Запорізькі гравці відчували проблеми з атакою, «Старий Луцьк» навпаки, провів ривок зі старту третьої чверті 8:1. Відсоток реалізації у суперника покращувався, у тому числі й кидків здалеку. За 3 хвилини до завершення чверті Євген Коровяков оформив ендван, вивівши лучан у лідери – 49:48. Віталій Биков знайшов протидію, спочатку реалізувавши 3-очокивй, а потім і ендван. Перед заключним відрізком запоріжці все ще вели у рахунку – 58:52.
Визначальний ривок усього матчу зробили саме гравці «Старого Луцька». У їхньому складі знайшлися виконавці, які витягли перемогу у найвідповідальніший момент. Влучання Коровякова та Рудакова привезли до чергової зміни лідера – 64:63. Прозапас і Дейна продовжили справу. Таким чином за 2 хвилини до кінця зустрічі перевага «Старого Луцька» складала уже 6 очок. Попри результативний матч від Віталія Тельчарова, дабл-дабл Антона Буца, кращий відсоток реалізації та виграний підбір, запоріжці поступилися конкуренту 66:73.
Наприкінці січня команду чекають у Києві ще два матчі чемпіонату проти «Будівельника» та «Дніпра».