І професійні спортсмени, і любителі часто скаржаться на появу неприємного запаху в їхньому екіпіруванні. Найчастіше в цьому винен піт, а точніше – неправильне його усунення після тренування. Вирішивши купити боксерські рукавиці високої якості, варто також подбати й про догляд за ними. На щастя, якихось серйозних зусиль це не потребує. Одразу попереджуємо – просто кидати рукавиці у пральну машину не рекомендується.
Як боротися з неприємним запахом?
Якщо після тренування чи змагань лишити вологі рукавиці напризволяще, бактерії через певний час стануть причиною неприємного запаху. Аби уникнути цього, інтернет-магазин екіпірування для бойових мистецтв радить вам дотримуватися кількох простих правил:
- Завжди протирайте рукавиці насухо одразу після тренування. Використовуйте для цього рушник чи серветки. Газета – гірший варіант, оскільки типографська фарба містить шкідливі речовини.
- Після протирання лишіть екіпірування перед відчиненим вікном чи вентилятором, аби залишки поту видуло з них потоком повітря. Бактерії, що викликають неприємний запах, дуже полюбляють вологі та теплі середовища. Однак під прямими сонячними променями рукавиці краще не просушувати, інакше на них можуть з’явитися тріщини.
- Обробіть внутрішню поверхню рукавиць дезодоруючим спреєм. Бажано, щоб він мав антимікробні властивості. Підбирайте засоби, які призначені саме для боксерського екіпірування, а також є безпечними для шкіри. Їх ви без проблем знайдете в спеціалізованих магазинах для спортсменів.
- Не кидайте вологі рукавиці одразу в сумку чи рюкзак. Якщо дуже поспішаєте, принаймні попередньо набийте їх серветками.
Головне – сушка та провітрювання. Чим довше ви лишаєте екіпірування вологим, тим сильніше проявляється неприємний запах.
Додаткові поради
Вирішивши купити рукавиці для ММА чи інших бойових мистецтв, не забувайте також і про бинти для рук. Вони діють не лише як додатковий захист від травм, а ще й всотують піт. Бинти також завжди повинні бути чистими й сухими.
Якщо ви забули вологі рукавиці в сумці й тепер вони мають стійкий неприємний запах, спробуйте замочити їх на всю ніч у підсоленій воді. Потім промийте екіпірування чистою водою та ретельно просушіть. Це простий та ефективний метод боротьби з бактеріями. Однак спочатку впевніться, що матеріал рукавиць підходить для контакту з солоною водою. Найкраще отримати консультацію в продавця екіпірування.