БК «Запоріжжя» взяв участь у Кубку «Прометея»

На передсезонному турнірі в Слобожанському зіграли найсильніші чотири команди Суперліги минулого сезону – «Прометей», «Запоріжжя», «Київ-Баскет» та «Дніпро».

У стартовому матчі Кубка «Прометея» на команду Станіслава Овдєєнка чекало випробування чемпіоном України. Кадрові проблеми, пов’язані з травмою Дейшона Френсіса та захворюваністю Івана Міхєєва, звузили ротацію запоріжців до дев’яти гравців. Господарі турніру використали ситуацію на свою користь. «Прометей» влучав з кращим відсотком, домінував на щитах і довів вищий клас свого коштовного ростеру, обігравши «Запоріжжя».

БК «Прометей» – БК «Запоріжжя» 93:66 (27:17, 31:19, 15:14, 20:16)

«Прометей»: Сидоров (6 + 10 передач), Харрісон (10 + 4 підбирання), Липовий (7 + 4 підбирання), Стефенс (16 + 6 підбирань), Тихонов (8 + 4 підбирання) – старт; Лукашов (12 + 3 передачі), Петров (11 + 4 підбирання), Кемпбелл (6 + 3 підбирання), Пирогов, Клімов (8), Доу (9). Головний тренер: Ронен Гінзбург

«Запоріжжя»: Джозеф (13 + 8 передач), Тітов (4 підбирання), Сізов (8 + 6 передач), Мальчевський (10 + 3 підбирання), Максвелл (6 + 2 підбирання) – старт; Рагімов (3), Соколенко (4 + 2 підбирання), Морозов (11), Удрас (11 + 7 підбирань). Головний тренер: Станіслав Овдєєнко

Після програного матчу «Прометею» Станіслав Овдєєнко обіцяв, що команда повернеться сильнішою. Тренер «Запоріжжя» мав рацію – у грі з «Дніпром», попри кадрові проблеми, супернику було непереливки. Запоріжці впевнено розпочали зустріч і повели з різницею у 9 очок. У другій чверті вже дніпряни перехопили ініціативу та вирвалися вперед. У шаленій конкуренції команди підійшли до заключних хвилин. В останньому володінні «Дніпра» Іссуф Санон реалізував один із двох штрафних, що зберігало шанси «Запоріжжя» на нічийний результат. Але, на жаль, під час вирішальної атаки нашої команди триочкові кидки не влучили ні Олександр Сізов, ні Віталій Мальчевський.

БК «Дніпро» – БК «Запоріжжя» 71:68 (20:21, 23:16, 17:15, 11:16)

«Дніпро»: Купер (3 + 5 передач – 3 втрати), Санон (15 + 5 підбирань), Павлов (12 + 6 підбирань), Крутоус (12 + 6 підбирань – 3 втрати), Кравцов (3) – старт; Тимофеєнко (9 + 5 підбирань), Зотов (8 + 4 передачі) , Шундель (5), Бобров (2), Закурдаєв (2), Карасьов. Головний тренер: Дмитро Болдаєв

«Запоріжжя»: Джозеф (22 + 8 підбирань + 5 передач + 4 перехоплення – 5 втрат), Тітов (10 + 6 підбирань), Сізов (6 + 6 підбирань + 5 передач), Мальчевський (8 ), Удрас (4 + 5 підбирань) – старт; Максвелл (14 – 4 втрати), Рагімов (2), Соколенко (2), Морозов. Головний тренер: Станіслав Овдєєнко

У заключному матчі Кубка «Прометея» запоріжці ще раз довели, що готові боротися з фаворитами майбутнього сезону Суперліги. Команда Станіслава Овдєєнка ефектно перемогла «Київ-Баскет», при тому, що суперник упродовж 40 хвилин гри жодного разу не вів у рахунку. Раннє лідерство 7:0 «Запоріжжю» забезпечили Яків Тітов з Олександром Сізовим. Тайм-аут Айнарса Багатскіса не допоміг киянам. Вони програли стартову чверть і поступалися після першої половини – 37:46. Протягом третьої чверті підопічні Станіслава Овдєєнка утримували суперника на відстані «+10», але в заключній «Київ-Баскет» наблизився впритул. На останніх секундах Тітов реалізував надважливі штрафні, які зберегли «Запоріжжю» перемогу над принциповим суперником.

БК «Запоріжжя» – БК «Київ-Баскет» 75:72 (30:19, 16:18, 18:17, 11:18)

«Запоріжжя»: Джозеф (14 + 8 підбирань + 7 передач), Тітов (17 + 4 передач), Сізов (9 + 3 підбирання + 5 передач), Мальчевський (11 + 5 підбирань), Максвелл (18 + 7 підбирань) – старт; Рагімов, Соколенко, Френсіс (6 очок + 3 gідбирання), Морозов, Удрас (5 підбирань + 2 передачі).Головний тренер: Станіслав Овдєєнко

«Київ-Баскет»: Томпсон (10 + 5 підбирань), Тертишник (9 + 4 передачі), Войналович (13), Вашингтон (6 + 4 підбирання), Скапінцев (9 + 5 підбирань) – старт; Вудсон (6 + 8 передач), Шевчук, Гаррет (6), Анікієнко (11 + 2 підбирання + 2 передачі), Ковальов (2 + 10 підбирань + 3 передачі). Головний тренер: Айнарс Багатскіс

Станіслав Овдєєнко, головний тренер БК «Запоріжжя»:

– Турнір за участі чотирьох сильних команд виявився достатньо бойовим. Усі матчі були  інтенсивними, з високим рівнем контакту, жорсткості. Для себе отримали хороший досвід. Навіть від болючої поразки в першій грі «Прометею». Важливо, що ментально зуміли вистояти. Ми швидко призвичаїлися до нових швидкостей, нового рівня жорсткості. Дали бій «Дніпру», обіграли «Київ-Баскет». Я вдячний хлопцям за характер, налаштованість, що грали навіть з мікротравмами через біль. Дейшон Френсіс пропускав перші матчі, наші лікарі підготували його до гри з «Київ-Баскетом». Він ще не готовий викладатися повністю, але допомога була. Іван Міхєєв, на жаль, прихворів, чекаємо його повернення наступного тижня. Сподіваюсь, що в повному складі зможемо продовжити подальшу підготовку до сезону. Будемо відпрацьовувати комбінації, налагоджувати взаємодію, нашу систему захисту та нападу. Далі на нас чекає ще один передсезонний турнір у Миколаєві, де ми спробуємо показати ще кращий рівень гри.