БК «Запоріжжя» взяв участь у Кубку «Прометея»

Запорізька команда провела три поєдинки з командами Суперліги на турнірі у Камянському в межах підготовки до нового сезону

4.09.2020. БК «Прометей» – БК «Запоріжжя» 96:70 (22:17, 25:19, 24:18, 25:16)

«Прометей»: Лукашов (5 + 4 передачі), Рід (20 + 9 підбирань + 6 передач), Бєліков (4), Антипов (3 + 4 підбирання), Майєрс (23 + 12 підбирань) — старт; Луценко (5), Приймак (6), Сидоров (13), Климов, Горобченко.

Головний тренер: Віталій Черній

«Запоріжжя»: Кеффі (19 + 6 підбирань + 5 передач + 4 перехоплення), Сізов (3 + 5 підбирань), Форчун (12 — 4 втрати), Мальчевський (5), Тихонов (7) — старт; Рагімов, Тітов, Грицак (6 + 4 підбирання + 3 блок-шота), Соколенко (2), Міхєєв (9), Морозов (7 + 4 підбирання).

Головний тренер: Валерій Плеханов

Розпочинати турнір довелося грою з господарями та діючими володарями цього трофею БК «Прометей». Запоріжці прибули до Кам’янського без одного з трьох легіонерів – литовця Аурімаса Маяускаса, який пошкодив ногу і тепер пропустить щонайменше два тижні. Команда Валерія Плеханова розпочала зустріч із фаворитом досить бадьоро: до середини стартової чверті гості турніру перемагали господарів 14:9. Після медіа тайм-ауту, коли на майданчику з’явилася молодь, запоріжці одразу пропустили ривок 0:5, через що «Прометей» отримав лідерство, яке й зберіг до кінця чверті – 22:17.

Запоріжці утримували паритет до 15-ї хвилини і навіть ефектний баззер-біттер Маркіза Ріда, який встановив на табло 47:36 за підсумком половини гри, давав надію на порятунок запоріжцям. Однак у третій чверті «Прометей» остаточно довів статус явного лідера у цьому протистоянні. Впевнена гра на підбираннях та кращий відсоток реалізації триочкових дозволили господарям оформити переконливу перемогу – 96:70.

5.09.2020. БК «Запоріжжя» – БК «Київ-Баскет» 79:83 (25:20, 20:21, 13:25, 21:17)

Запоріжжя: Тітов (8), Сізов (0 + 3 передачі), Міхєєв (10), Грицак (9 + 3 блок-шота), Тихонов (8 + 5 підбирань) — старт; Мальчевський (11) Кеффі (16 + 8 передач), Форчун (15 + 6 підбирань), Морозов (2).

Київ-Баскет: Мейсі (10 + 6 передач), Близнюк (6 + 5 підбирань + 4 передачі), Крутоус (10), Джейкобсон (8 + 4 підбирання), Коренюк (8 + 8 підбирань) — старт; Янг (8 — 4 втрати), Сахнюк, Павлов (9 + 4 підбирання + 4 передачі), Мішула (12 + 5 передач), Ковальов (12 + 5 підбирань).

Головний тренер: Айнарс Багатскіс

У другому матчі «Кубка Прометею» команда Валерія Плеханова зустрілася з одним із фаворитів майбутнього сезону Суперліги – «Київ-Баскетом». Цей матч показав значний прогрес у діях запоріжців. Особливо у першій половині команда діяла більш вдумливо та гармонічно. Це дозволило сенсаційно вести у рахунку фактично впродовж половини гри – 45:41. Очікувано в третій чверті потужний «Київ-Баскет» оживив. Столичний клуб володіє необхідним ресурсом гравців високого індивідуального рівня, які будуть представляти нашу країну в єврокубках. Механізм команди Айнарса Багатскіса запрацював з новою силою, тому запоріжці втратили лідерство – 58:66.

Однак здаватися ніхто не збирався. Замайоріло сенсаційним камбеком, коли на останніх хвилинах Іван Міхєєв продемонстрував феноменальну холоднокровність на периметрі, і «Запоріжжя», яке поступалося «-12», програвало лише три очки за дві хвилини до фінальної сирени. На жаль, дальні спроби новачка «Запоріжжя» Джоша Форчуна у вирішальний момент були не точними, тому «Київ-Баскет» втримав переможний результат – 83:79.

6.09.2020. БК «Черкаські Мавпи» – БК «Запоріжжя» 81:79 (17:16, 13:16, 32:16, 19:31)

«Мавпи»: Бондаренко (2 + 4 передачі), Романовський (6), Джонс (24 + 10 підбирань + 5 передач), Дзюба (8 + 4 підбирання), Скапінцев (9 + 6 підбирань) – старт; Нагорний, Руслов (3 + 6 передач – 5 втрат), Хаджифейзович (12 – 4 втрати), Конєв (14 + 5 підбирань), Сергєєв (3).

Головний тренер: Максим Міхельсон

Запоріжжя: Кеффі (19 + 5 передач + 3 перехоплення), Сізов (9 + 4 підбирання), Форчун (21 + 5 підбирань + 5 передач – 4 втрати), Мальчевський (13), Тихонов (7 + 5 підбирань) – старт; Тітов (3), Грицак (1 + 6 підбирань), Міхєєв (6), Морозов.

Заключний матч турніру звів дві команди, які до цього не перемагали на Кубку «Прометея». До великої перерви гравці обох клубів припустилися занадто багато помилок – кульгала реалізація, були непотрібні фоли. Так, Андрій Грицак ще в стартовій чверті «назбирав» три персональних… Загалом перша половина минула у рівній боротьбі з обопільною кількістю помилок. Лідер на майданчику змінювався часто, проте жодній з команд не вдавалося суттєво заволодіти перевагою. У статусі переможців на велику перерву йшли гравці БК «Запоріжжя – 32:30.

Третю чверть підопічні Валерія Плеханова провалили. Пропущений ривок зі старту 0:7, потім триочковий Володимира Конєва дозволив «Мавпам» вперше у матчі отримати двозначну перевагу – 44:33. Перед заключним ігровим відрізком БК «Запоріжжя» поступався 48:64, маючи при цьому 13 нереалізованих штрафних. Однак команда знайшла у собі сили, щоб повернутися в гру. Після серії дальніх влучань Джоша Форчуна, Майка Кеффі й Віталія Мальчевського на табло світилися майже рівні цифри – 65:64. Як і в матчі з «Київ-Баскетом», у вирішальні хвилини своєчасно вистрілив Іван Міхєєв. Це дозволило «Запоріжжю» вкотре дістати суперника в рахунку на останній хвилині гри – 79:79. Також варто віддати належне Андрію Грицаку, який на фол траблі відборовся фактично всю заключну чверть, але змушений був зупиняти фолом кращого гравця «Мавп» Лакі Джонса у клатчі. Можливо, саме Андрія не вистачило у захисті під час останньої атаки матчу, коли Нікіта Руслов все-таки приніс черкасцям перемогу – 81:79.

Три поєдинки на «Кубку Прометея» – це насамперед досвід для оновленої команди Валерія Плеханова. У повному складі запоріжці працюють зовсім нещодавно, але обов’язково спробують порадувати передсезонними перемогами вже на домашньому турнірі 11-13 вересня в палаці спорту «Юність», який зможуть відвідати глядачі, за умови дотримання ними рекомендацій ФБУ.