БК «Запоріжжя» стартував яскравою перемогою у домашній серії

Програвши стартову чверть, запоріжці налагодили гру в захисті та помстилися «Черкаським Мавпам» за програний півфінал Кубка України

БК «Запоріжжя» – БК «Черкаські Мавпи» 78:69 (16:24, 26:18, 22:15, 14:12)
Матч почався за сценарієм гостей. На триочкове влучання Майка Кеффі «Черкаські Мавпи» відповіли потужним ривком 10:0. Найбільше неприємностей надходило від Кемерона Джонса та Дмитра Скапінцева. Вони удвох розігнали перевагу своєї команди до «+12». Запоріжці хоч і не програвали щит, але «фарба» залишалася під контролем суперника, через що «Мавпи» спокійно утримували лідерство – 16:24.

Та в другій чверті підопічним Валерія Плеханова вдалося поліпшити гру в захисті та зупинити швидкий відрив суперника. Майк Кеффі почав штампувати набрані очки, маючи постійного адресата для передач у вигляді Аурімаса Маяускаса. Під час потрібного ривка важливим стало дальнє влучання Віталія Мальчевського, коли різниця складала «-4», а запоріжці відчули свою гру. Командними зусиллями в захисті та результативними діями Кеффі господарям вдалося вирівняти ситуацію до великої перерви – 42:42. Американець мав 13 набраних очок, вісім – Маяускас, по п’ять було в активі Тихонова і Мальчевського. У складі «Черкаських Мавп» уся загроза йшла від Джонса (11) та Скапінцева (10).

Проаналізувавши першу половину, тренерський штаб «Запоріжжя» налаштував команду на серйозну захисну роботу, вказавши на найбільш проблемні місця у грі. Запоріжці намертво закрили «трисекундну зону», напад «Черкаських Мавп» тут же перестав працювати. У запоріжців навпаки – абсолютно кожен гравець робив свій внесок у командну результативність. Якісна підтримка легіонерам надходила від Сізова, Тихонова та Мальчевського. Іван Міхєєв, який нарешті повернувся на майданчик після травми, так само допоміг господарям у переломній третій чверті. «Запоріжжя» отримало 7 очок різниці перед заключним відрізком, який завершився ефектним баззером Якова Тітова – 64:57.

Остання чверть яскраво продемонструвала командний дух господарів. Андрій Грицак, який виходив на неї з чотирма фолами, бездоганно відіграв у нападі. Нерозлучний з м’ячем Майк Кеффі постійно тероризував кошик суперника, ставши в підсумку найрезультативнішим гравцем матчу. В основі успіху як завжди стояла командна робота в захисті. «Черкаські Мавпи» спроміглися набрати лише 12 очок за чверть. Тихонов з Маяускасом не програли ключову дуель у протистоянні найгабаритнішій команді в лізі. Сізов та Мальчевський як завжди допомагали якісними своєчасними влучаннями. Запоріжці були кращими за суперника, тому справедливо перемогли – 78:69.

Через день на команду Валерія Плеханова чекає продовження домашньої серії. У гості приїде МБК «Миколаїв», для якого кожен наступний матч у чемпіонаті як останній шанс реабілітуватися за невдалий сезон. Матч відбудеться у п’ятницю, 16 квітня, в палаці спорту «Юність» о 18:00.

Валерій Плеханов, головний тренер БК «Запоріжжя»:

–  Що трапилося в першій чверті я не можу пояснити. Напевне, перегоріли. Тому що повний безлад в захисті і нерозуміння того, що відбувається в нападі. Було два завдання – зупинити швидкий відрив та закрити трисекундну зону. Ми не впоралися ні з чим у першій чверті. У перерві була жорстка розмова, яка подіяла. Вони проснулись, почали грати те, про що ми домовлялися. Хочу віддати належне «Черкаським Мавпам» – це сильна, збалансована команда. З ними грати непросто. Я радий, що вчасно прокинувся Майк Кеффі, приємно, що сьогодні українські молоді гравці були в широкій ротації, радий поверненню Івана Міхєєва, радий за Якова Тітова, який нарешті показує те, що і на тренуваннях. Думаю, що Роман Морозов за рахунок ігрового часу в майбутньому теж буде в ротації. Звісно ми чекаємо повернення Джоша Форчуна. Без нього це не так, як хотілося і як має бути. Усіх вболівальників вітаю з перемогою. Дуже потрібна, непроста перемога. Головне, не зупинятися. У нас дві важливі гри. Ті, хто вважає «Миколаїв» слабким суперником, помиляються. Вони в останніх іграх багато очок нікому не програють, склад збалансований, всі розуміють свою роль, тому налаштовуємося на «Миколаїв», тримаємо в голові матч з «Прометеєм