Жіноча збірна України з баскетболу, під орудою головного тренера «Чайки» Срджана Радуловича, провела ще один матч відбору на Євро 2021

Жіноча збірна України з баскетболу, під орудою тренера бердянської «Чайки» Срджана Радуловича  та з трьома баскетболістками цієї команди у складі — Ольгою Сиваковою, Оленою Бойко і Владою Гозаловою, провела матч відбору на Євробаскет 2021 проти збірної Бельгії. Нагадаємо, напередоні українки святкували звитягу над Фінляндією.

Матч для українок розпочався важко. За стартові 2 хвилини бельгійки зробили ривок +9, виграли 4 підбирання і виконали 3 передачі. На все це наші дівчата відповіли трьома пострілами з нульовим відсотком реалізації та одним підбиранням.  Та опісля, стартове хвилювання зникло і підопічні Срджана Радуловича зачепилися за суперниць і піти у космічний відрив їм не дозволили. За 14 секунд до кінця 10-хвилинки, Любінець двома штрафними, скоротила відставання до стартового у 9 очок. Проте, на контратаці, майже в унісон з сиреною, Кім Местдах поклала триочковий і збільшила перевагу Бельгії до +12.

У наступній 10-хвилинці дівчата зрозуміли, що все можливо і пішли вперед. Програвши в першій чверті на підбираннях – 4 проти 12, у другій, українки виграли боротьбу під щитами  — 12 проти 10. Також наші дівчата обійшли суперниць за передачами – 10 проти 9, тоді як у першій чверті програли – 4 проти 7.  Чудово себе показала дебютантка Дарія Дубнюк, яка на той момент провела на майданчику 10 хвилин і набрала 10 очок. Також, в лідери серед обох команд вибилася Аліна Ягупова з 13-ма пунктами в активі. Це дозволило перемогти у чверті 20-16 і піти на велику перерву з відставанням у 8 балів.

Третя чверть розпочалася з двоочкового і влучного штрафного від Людмили Науменко. Та на жаль, підхопити її починання не вдалося. Чверть вийшла досить нервовою, в середині відрізку команди не закидали 2 з половиною хвилини. Як підсумок 10-12 у чверті та перевага бельгійок +10 перед заключною частиною.

Аліна Ягупова продовжувала феєрити. Капітанка збірної України провела на паркеті 39 хвилин і набрала 32 очка, зробила 7 підбирань та 7 передач. Індивідуально вона переграла всіх, проте, на командний результат це не вплинуло. Як підсумок, поразка – 65:87.

Чемпіонат Європи-2021

Жінки. Кваліфікація. Група G

14 листопада

Одівелаш. Португалія. 20:00

Україна – Бельгія – 65:87  (17:29, 20:16, 10:12, 18:30)

Україна: Ягупова 32 очок + 7 підбирань + 7 передач, Любінець 12 очок + 6 підбирань + 1 передач, Науменко 7 очок + 7 підбирань + 1 передач, Дацько 4 очок + 4 підбирань, Дубнюк 10 очок + 1 підбирань

Бельгія: Деларе 4 очок + 3 підбирань + 5 передач, Массей 15 очок + 12 підбирань + 2 передач, Местдах 11 очок + 4 підбирань + 5 передач, Раман 14 очок + 14 підбирань + 3 передач, Ванлу 7 очок, Аллеманд 18 очок + 3 підбирань + 4 передач

Після матчів, проведених у листопаді, українки з двома перемогами  залишаються на другому місці в групі G. Команда Бельгії вже гарантувала собі участь у фінальному турнірі чемпіонату Європи 2021 року, матчі якого мають відбутися в Іспанії та Франції.