Результати виступу запоріжців на XV літньому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі

21-27 липня у Баку пройшов XV літній Європейський юнацький олімпійський фестиваль. Участь в ньому взяли 3,5 тисячі спортсменів, віком від 14 до 17 років, з 50 країн Європи. Які розігрували медалі у 10 видах спорту: велоспорті, волейболі, дзюдо, легкій атлетиці, плаванні, спортивній боротьбі (вільна, жіноча, греко-римська) та спортивній гімнастиці.

За результатами олімпійського фестивалю Збірна України виборола на змаганнях 25 нагород – 8 золотих, 7 срібних та 10 бронзових, та посіла високе шосте місце медального заліку!

У складі збірної України, яка налічує 68 атлетів,  виступали на Європейському олімпійському фестивалі шестеро представників Запорізької області. Найкращий результат показала спортивна гімнастка Дар’я Муржак – спортсменка пройшла до фіналу у вправах на різновеликих брусах, і зуміла посісти четверте місце! А також виступила у фіналі багатоборства.

У змаганнях з вільної боротьби також за крок від медалі зупинився бердянець Єгор Пан. У ваговій категорії 55 кг запоріжець провів чотири зустрічі, і у підсумку посів п’яте місце.

Сьоме місце Європейського юнацького олімпійського фестивалю посіла збірні України з волейболу, у складі якої виступали запоріжанки Катерина Гужва, Аліка Луценко, Софія Матешук. У  груповому раунді українки поступилися Росії 0:3 (17:25, 17:25. 13:25) та Румунії 0:3 (17:25, 18:25, 14:25), і перемогли Болгарію 3:0 (25:16, 25:23, 25:15). І таким чином вирушили боротися за п’яте місце. Тут наші дівчата програли Білорусі 1:3 (27:25, 21:25, 23:25, 20:25), та вдруге переграли Болгарію  3:0 (25:18, 25:23, 25:21).

У змаганнях з плавання Олександр Летніков на дистанції 100 м вільним стилем посів 13 місце у піфвіналі 51,99 сек. Та був 15-м у кваліфікації на дистанції 200 м вільним стилем 1:55.06.

Запорізьке обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН.