БК “Козачка-КПУ” вибула з боротьби за Кубок України

Двобій БК “Козачка-КПУ” з “Київ-Баскетом” супроводжувався нюансами. По-перше – столичні спортсменки розпочали боротьбу за національний трофей без головного тренера. За станом здоров’я Володимир Холопов не зміг бути поруч із командою на першому етапі змагань. Його підопічні, під наставництвом Інни Кочубей, вдвічі активізувалися, щоб підтримати керманича. Плюс – менш ніж тиждень тому путівку до 1/4 виборов “ІнтерХім” – кривдник киянок у минулорічному фіналі Кубка України. Це був додатковий стимул гравчиням у жовтій формі викластися на повну. Та й не слід забувати нещодавню поразку чинних переможниць Суперліги в регулярному чемпіонаті від БК “Франківськ” на рідній арені. Підсумовуючи факти стає зрозуміло – вдалий старт у розіграші Кубка був справою принципу.

Кубок України (Жінки) 1/8 фіналу. Перша гра
Київ-Баскет” – БК “Козачка-КПУ” – 90:67 (30:10, 12:6, 22:25, 26:26)

“Київ-Баскет”: Кондусь (31 + 7 підбирань), Любінець (16 + 13 підбирань + 3 перехоплення), Ольховик (16 + 7 підбирань), Бойко (9 + 6 підбирань), Афанасьєва (8 + 12 підбирань + 4 перехоплення), Рабчук (4 + 3 підбирання), Гутевич (3 + 3 підбирання) Спітковська (3 + 1 підбирання)

БК “Козачка-КПУ”: Тихонова (21 + 6 підбирань + 7 втрат), Стрілько (15 + 11 підбирань + 3 перехоплення + 3 блок-шоти), Сівакова (13 + 4 підбирання + 5 перехоплень + 9 передач), Ель-Хажмір (10 + 4 підбирання), Ковалевська (4 + 4 підбирання), Федоренко (4 + 1 підбирання)

Результат вищезазначеного не змусив себе довго чекати. Стартову чверть першого матчу киянки взяли за рахунку 30:10. Влучність кидків запорізьких козачок була вкрай низькою. Підопічні Вікторії Большакової неодноразово припускалися втрат м’яча. Не покращилась ситуація й після перерви. Другу половину зустрічі наш колектив розпочав із відставанням у 26 очок (16:42). І саме в цей момент критичний плин подій для “КПУ” збавив оберти. Гості нарешті “прицілились” та взяли 10-хвилинку (25:22). Зокрема точність пострілів зросла в Ірини Ель Хажмір. У цьому відрізку гри вона набрала 10 очок. Для порівняння — в першій половині матчу гравчиня під 10 номером зробила одинадцять спроб взяти київський кошик і жодна з них не завершилась вдало.

Зловивши кураж наш колектив не віддав і завершальну чверть. Між командами була розписана бойова нічия 26:26, що, втім, означало цілком очікувану перемогу “Київ-Баскету” у загальному рахунку — 90:67. Запоріжанки усвідомлювали неминучі складнощі протистояння. В якомусь сенсі боролися за престиж та гідність клубу. Зокрема, в останній чверті над згаданими аспектами добре попрацювали Яна Стрілько, Ольга Сівакова та Катерина Тихонова. Остання здобула найбільшу для команди кількість очок (21). Яна Стрілько зробила 11 підбирань, що теж стало кращим показником у “Козачки”. До-того ж відзначилась трьома блок-шотами. А от капітан нашої команди 9 разів стала автором результативної передачі, довівши, що справжній лідер робитиме максимум для загального успіху колективу.

Кубок України (Жінки) 1/8 фіналу. Друга гра
БК “Козачка-КПУ” — БК “Київ-Баскет” – 58:77 (18:23, 11:25, 12:20, 17:9)

БК “Київ-Баскет”: Кондусь (23), Бойко (16 + 2 підбирання), Афанасьєва (13 + 4 підбирання + 5 передач), Ольховик (12 + 10 підбирань + 12 передач), Любінець (10 + 10 підбирань + 3 блок-шоти), Гутевич (3 + 3 підбирання + 3 передачі)

БК “Козачка-КПУ”: Тихонова (18 + 8 підбирань + 4 передачі + 6 втрат), Стрілько (15 + 16 підбирань + 4 передачі + 4 перехоплення + 4 блок-шоти), Ковалевська (8 + 6 підбирань + 5 передач), Ель Хажмир (7 + 4 підбирання + 3 передачі), Радіонова (4 + 4 підбирання + 4 втрати), Сівакова (4 + 3 підбирання), Штура (2 + 2 підбирання)

Матч-відповідь розпочався цілком пристойно з боку “Козачки-КПУ”. На 30 секунді рахунок відкрила Світлана Радіонова. За хвилину другий м’яч у кільце господарок поклала Ольга Сівакова. Надалі, більш ніж половину чверті, боротьба йшла відносно рівно. Та на жаль втративши перевагу на сьомій хвилині гри, “Козачці” більше не судилося вийти в лідери. Частково “підкосити” запорізьких баскетболісток могло пошкодження Ольги Сівакової, через яке капітану довелось покинути арену. До великої перерви киянки де-факто забезпечили собі другу поспіль перемогу (29:48) та як наслідок вихід до наступного етапу Кубка. Втім, запоріжанки не склали руки. Продовжили набиратися досвіду, користуючись миттю “поштовхатися” з головним фаворитом поточного сезону. В третій та завершальній чвертях престиж імені “Козачка” відчайдушно захищали героїні першого поєдинку – Катерина Тихонова та Яна Стрілько. Їхня особиста результативність вийшла не менш вражаючою ніж у недільному матчі. Тихонова – 18 очок + 8 підбирань + 4 передачі. Стрілько – 15 очок + 16 підбирань + 4 передачі + 4 перехоплення + 4 блок-шоти! Підсумок – наші дівчата наочно показали, що значить “тримати удар” у найскладніших умовах. За що їм величезна подяка від імені вболівальників та щирих фанатів.

Кінцевий рахунок другого матчу – 77:58 на користь “Київ-Баскета”. Таким чином підопічні Володимира Холопова проходять до чвертьфіналу. “Козачка” ж покидає змагання за національний Кубок. А от наступний матч у чемпіонаті України підопічні Вікторії Большакової зіграють вже 30 листопада. На виїзді наш колектив зіграє проти “Вінницьких Блискавок”. Опісля 7 грудня чинні чемпіонки Вищої ліги знову постануть перед фанатами на паркеті Палацу спорту “Юність”. Прийматимуть вже добре знайомий “Київ-Баскет”.