БК «Запоріжжя» нокаутує аутсайдера Суперліги

Зробивши важливий ривок на початку третьої чверті, запоріжці завдали чергової поразки харківському «Політехніку»

БК «Політехнік» – БК «Запоріжжя» 74:95 (20:19, 21:24, 16:26, 17:26)

«Політехнік»: Кромер (11 — 6 втрат), Джаван (17 + 6 підбирань + 7 передач — 4 втрати), Чугунов (7 + 5 підбирань), Козлов (20 + 5 підбирань + 8 втрат), Рочняк (7 + 6 підбирань), Колотілов (10 + 3 підбирання), Кузнєцов (2 + 3 підбирання), Савченко, Павленко.

Головний тренер: Володимир Коваль

«Запоріжжя»: Холтон (13 + 3 підбирання + 3 передач), Кондраков (8 + 4 підбирання + 6 передачі + 3 перехоплення), Хілл (24 + 9 підбирань), Мироненко (8 + 3 підбирань + 2 перехоплення), Пресслі (1 + 1 блок-шот) — старт; Буц (7 + 5 підбирань), Овдєєнко (10), Теряник (2), Тарасенко (3 + 4 підбирань), Трент (19 + 4 передачі + 4 перехоплення).

Головний тренер: Валерій Плеханов

Валерій Плеханов довірив місце у стартовій п’ятірці новачку «Запоріжжя» Джервону Пресслі, який і виграв стартове вкидання для гостей. Загалом американець провів на майданчику майже вісім хвилин ігрового часу, за які відчув ритм боротьби в українській Суперлізі, заробивши кілька фолів у нападі та свій перший бал у складі нової команди. Дебют поєдинку залишився за «Політехніком». Антон Рочняк реалізував перший же дальній кидок, що викликало певні побоювання, зважаючи на специфіку студентського залу у Харкові. Отримавши підтримку від Девіса Джавана, господарі дистанціювалися у рахунку – 8:3. Антон Буц відповів за гостей чотирма очками поспіль, після чого підключилися й американці. Ненадовго запоріжці перехопили ініціативу, але чверть у підсумку залишилася за «Політехніком» – 20:19. Жоден із дальніх кидків нашої команди мети не досяг, тому Валерій Плеханов змінив тактику.

Девіса Джавана, який ще до перерви набере 17 очок, удвох зупинили Кіндалл Хілл та Малік Трент. Перший надійно грав під обома щитами, а другий як завжди був «моторчиком» команди, видавши результативний відрізок. Запоріжці взагалі не атакували здалеку, однак користувались більш надійною опцією із Кіндаллом Хіллом у трисекундній зоні. Якби не Девіс Джаван, гості зуміли б отримати більш солідну перевагу до перерви, а так пропустили п’ять очок поспіль на останній хвилині, що наблизили хакрів’ян у рахунку майже впритул – 41:43.

Третя чверть стала ключовою. Стартовий запал баскетболістів «Запоріжжя» відкрив Андрій Мироненко, який реалізував перший дальній кидок своєї команди. Вдалими діями у захисті підопічні Валерія Плеханова змушували гравців «Політехніка» помилятися. Безжальним був Кіндалл Хілл, який взяв у цьому матчі тягар лідера на себе. Партнери вправно допомагали, тому перевагу вдалося наростити до 11 очок. Господарі часто зупиняли атаки порушеннями, через що одразу троє гравців «Політехніка» опинилися на фол-траблі. Роман Козлов трьома дальніми влучаннями поспіль трохи освіжив інтригу, однак харків’яни робили занадто багато втрат, що й впливало на загальний результат – 57:69.

У заключній чверті баскетболісти «Запоріжжя» витримали план свого наставника. Десятихвилинку знову відкрив Андрій Мироненко своїм дальнім. Команда Валерія Плеханова віртуозно тримала комфортну різницю, дочекавшись поки суперник залишиться без сил та й без декількох своїх лідерів, отримавших п’яті фоли. Капітан запоріжців Станіслав Овдєєнко на фініші заклав кілька фірмових трьох, які й підсумували перемогу лідера чемпіонату над аутсайдером – 95:74. Найкращим гравцем матчу став Кіндалл Хілл, котрому зовсім трохи не вистачило до дабл-даблу – у нього 24 очок, 9 підбирань, 2 блок-шоти та 2 перехоплення (РЕ +28). Наступну гру БК «Запоріжжя» зіграє у неділю з «Дніпром», який сьогодні теж відсвяткував перемогу в матчі з МБК «Миколаїв».