«Ферро-ЗНТУ» терпит первое домашнее поражение в сезоне

Запорожцы в одно очко уступили гостям из Львова

«ФЕРРО-ЗНТУ» (Запоріжжя) – «Політехніка-Галичина» (Львів). 90:91 (14:25, 20:24, 23:15, 33:27). Запоріжжя. 23 грудня. Палац спорту ПАТ «ЗАБ». 1019 глядачів.

«ФЕРРО-ЗНТУ»: Рибалко (6), Шеппелл (14 + 8 підбирань), Мур (18 + 9 підбирань), Вернер (11), Кулпеппер (18 + 6 підбирань + 11 передач); Лебединцев (6), Гуінн (14 + 10 підбирань), Буцький (3).

«Політехніка-Галичина»: Алфьоров, Стефанішин (10 + 5 підбирань), Лі (16 + 7 підбирань), Мітчелл (24), Вукосавлевич (25 + 11 підбирань); Доленко, Васильєвич (5), Салтовець (2), Іконич (9), Іванов.

Кидки з гри: 2-очкові – 18/35 – 21/41, 3-очкові – 9/30 – 6/22. Штрафні кидки: 27/38 – 31/40. Підбирання м’яча: 25/18 – 25/14.

Гості домінували протягом усієї першої чверті, й на 8-й хвилині їхня перевага становила 16 очок – 25:9. Добряче попрацювали в цей період Владан Вукославлевич, який приніс у командну скарбничку 7 очок і зібрав два відскоки, Даррел Мітчел (6 пунктів + 2 перехоплення), Леонід Стефанішин (5 очок), а під обома щитами панував Олег Салтовець (по 2 підбирання). Щоправда, до першої перерви найвлучніший у складі «ФЕРРО-ЗНТУ» Кемерон  Мур (7 очок) і Ренді Кулпеппер (5) скоротили відставання до 11 пунктів, але відступ запоріжців тривав ще 10 хвилин.

Головними кривдниками підопічних Кирила Большакова у другому періоді стали все ті ж Вукославлевич і Стефанішин (перший додав до  свого активу 10 пунктів і 5 підбирань, другий – 5 очок, 2 підбирання, 3 передачі). А ще розігрався Майкл Лі, котрий завершив першу половину матчу з 8 очками. Запоріжці, нарешті «зігрівшись», протиставили активності гостей ударні дії Річарда Гуінна (якщо в першій чверті він жодного разу не влучив у кошик, то у другому періоді здобув 7 очок), якого підтримали Артем Буцький і Джеремі Шеппелл. Однак на велику перерву господарі пішли за відставання у 15 пунктів – 34:49.

У третій чверті запоріжцям нарешті вдалося змінити хід матчу, насамперед, за рахунок вдалої гри під своїм щитом Річарда Гуінна, а в атаці нагадав про свої снайперські якості Ренді Кулпеппер, який додав до свого активу 8 пунктів. Вдалим цей ігровий відрізок був і для Андрія Лебединцева, котрий надіслав у кошик гостей два «трюльники» і зробив дві результативні передачі. Гості теж не відсиджувалися в захисті, що, в першу чергу, стосується Даррела Мітчелла, який поповнив актив 8 очками. Саме завдяки йому перед четвертим періодом перевага гостей ще складала 7 пунктів.

З початком заключної 10-хвилинки через перебір фолів «Галичина» почала втрачати одного за одним своїх виконавців. Достроково завершили свою участь у матчі Іванов, Алфьоров, Стефанішин. Проте в строю ще залишалися Горан Іконич, Майкл Лі, Даррел Мітчел і, безумовно, кращий гравець зустрічі Владан Вукосавлевич. Цей квартет здобув 26 очок із 27. Втім, запоріжці зусиллями Кремерона Мура (7 очок), Олександра Рибалка (6), Деніела Вернера (6), і Ренді Кулпеппера (5) поступово наближалися до рівноваги. І, коли до закінчення основного часу залишалося ледь більше півхвилини, табло її засвідчило після кидка Шеппелла – 88:88. Однак миттю пізніше Джеремі отримав п’ятий фол і склав компанію Річарду Гуінну, якого така ж доля спіткала хвилиною раніше. За 19 секунд до сирени Ренді Кулпеппер вперше у цьому матчі вивів «ФЕРРО-ЗНТУ» вперед – 90:89. Аби врятувати гру в гостей залишалися лічені секунди. Втім, їх вистачило  Майклові Лі, щоб влучним кидком вирвати перемогу для своєї команди.