Запоріжжя вдруге в сезоні поступається БІПІ

Одеський клуб виправдав статус фаворита матчу, домінуючи на майданчику протягом трьох чвертей

7.12.2022. Суперліга Паріматч. Київ, Gymmaxx. БК «БІПА» – БК «Запоріжжя» 85:57 (21:12, 26:12, 21:5, 17:28)
«БІПА»: Малиновський (2 + 4 передачі – 4 втрати), Рябчук (15 + 10 підбирань + 4 передачі), Кадигроб (7), Кабацюра (4 + 5 підбирань), Ткаченко (19 + 6 підбирань) – старт;  Товкач (2 + 8 підбирань), Конєв (9), Шашков (10), Свірський (2), Горячий (5 + 4 передачі), Унгурян (10 + 4 передачі), Устименко.
Головний тренер: Вадим Пудзирей
«Запоріжжя»: Тельчаров (8 + 7 підбирань + 5 передач – 4 втрати), Покоєнко (7 підбирань), Ледньов (6 + 5 передач + 5 перехоплень – 7 втрат), Буц (10 + 5 підбирань + 2 блок-шоти), Морозов (28 + 14 підбирань) – старт; Головатчик (5), Козак, Дмитренко (2), Кліманов.
Головний тренер: Кирило Вікторов
Зі старту матчу баскетболісти «Запоріжжя» мали проблеми з реалізацією, влучивши з гри лише один кидок із 15 спроб. Команда Кирила Вікторова стрімко відпускала суперника, через що наставнику довелося брати тайм-аут. Додавали проблем фоли єдиного плеймейкера Віталія Тельчарова, який тричі порушив правила ще у першій чверті. Результативність Романа Морозова частково призупинила стрімкий старт «БІПИ». Капітан «Запоріжжя» набрав 8 очок та зробив 6 підбирань у стартовій чверті, яку запоріжці програли – 12:21.
Дебют другої 10-хвилинки вселяв надію – влучання Морозова та Головатчика скоротили загальну різницю 6 очок. Та «БІПА» швидко знайшла свої аргументи у відповідь – агресивна гра під кільцем, швидкість та активний пресинг змушували баскетболістів «Запоріжжя» помилятися, фолити або робити втрати. Ривок 15:0 дав одеситам суттєву перевагу – 47:24. Віталій Тельчаров догравав першу половину на фол-траблі, Артем Покоєнко мав 3 фоли. Ротації «Запоріжжю» катастрофічно не вистачало ще до перерви, тоді як суперник задіяв усіх наявних 12 гравців.
Третя чверть знову показала великі проблеми «Запоріжжя» в атаці. Підопічні Кирила Вікторова набрали всього 5 очок, а «БІПА» збільшила загальну різницю ще на 16 балів. Протягом завершального відрізку запоріжцям трохи вдалося скоротили дистанцію. Особливо приємним був ривок 18:0, протягом якого андердогу вдавалося все – і влучати з будь-яких дистанцій, і захищатися.
Роман Морозов довів власну результативність до 28 очок, реалізувавши з периметра 4/9. Капітан «Запоріжжя» і став найрезультативнішим гравцем матчу з великим запасом, оформивши дабл-дабл із 14 підбираннями. Проте у статистичних показниках самої гри «БІПА» мала перевагу фактично за всіма компонентами. Тому одеський клуб здобув абсолютно справедливу перемогу 85:57, яка повернула їм друге місце у турнірній таблиці.
Запоріжці знову завершують черговий «бабл» без перемог. Тепер за два тижні на команду Кирила Вікторова очікують матчі в Івано-Франківську проти «Прикарпаття-Говерли» та «Черкаських Мавп».