Запорізькі фахівці прогнозують зміни у спортивній галузі після карантину

 

Людей дуже хвилює, як зміниться світ і, зокрема, світ спорту після того як знімуть карантин і ми заживемо звичним життям. Знову підемо вболівати на ігрові види спорту, але що ми там побачимо — давайте дізнаємось у фахівців футболу, гандболу та баскетболу

Хто залишиться у футболі

Наприклад, колишній воротар збірної України та донецького “Шахтаря” (наразі захищає кольори ФК “Маріуполь”) Рустам Худжамов вважає, що це апокаліпсис для українського та світового футболу, після якого він дуже зміниться. Не буде більше таких колосальних за сумами контрактів з футболістами та тренерами. До того ж, голова комітету національних збірних УАФ Мирон Маркевич заявив, що багато хто з керівників українських клубів уже не хоче платити зарплатню футболістам.

— Так це пройшло лише два тижні, а що буде через місяць, три… Я розумію і президентів клубів, адже коли в країні не працює бізнес, то де їм дістати ті кошти. Але з іншого боку бізнес для футболіста — це його ноги. Тому вважаю, що у футболі дуже все зміниться, — запевнив Рустам.

Звернулись ми за роз’ясненнями і до легенди запорізького футболу Леоніда Ключика:

— Моя думка така, що йде перевірка на справжніх спортсменів — хто любить футбол, а хто себе в футболі. Хто захоче, той знайде місце, де йому тренуватися. Навіть у власній квартирі буде бігати, стрибати і жонглювати м’ячем. Ті що залишиться в футболі досягнуть ще більшого, а випадкові люди просто відсіються — це не спортсмени.

— Що буде з прерваним чемпіонатом?

— Думаю, навряд чи його будуть догравати. Якщо почнуть, то вже новий чемпіонат, а ось в яких умовах, тут залишається ще багато питань.

— Продаж стадіону «Торпедо» не пов’язаний з коронавірусом?

— Гадаю, ні. Ви ж бачите, що «Запорізький автомобілебудівний завод» переживає не кращі часи, тому будь-яка копійка їм зараз потрібна. Вони і так використовують всі активи стадіону, щоб хоч якийсь прибуток від нього був. Думаю, розраховують і на те, що  луганській «Зорі» це теж цікаво буде (в останні роки стадіон став тренувальною базою для футболістів луганської «Зорі» — авт.).

 

Нагадаємо, напередодні  з’явилась інформація, що стадіон «Торпедо» разом зі спорткомплексом «ЗАЗ», як і Палац спорту ЗАБ виставлені на продаж. За перший об’єкт просять 792 тисячі доларів, за другий — 2 млн доларів.

 

В гандболі тепер лише одна професійна команда

Що очікує на змагання з ручного м’яча ми запитали у Заслуженного тренера України, який очолював раніше запорізький клуб ЗТР Владислава Циганка. На його думку у чоловічому гандболі України залишилася одна єдина команда — запорізький «Мотор». Контракти, які укладені з гравцями цієї команди, будуть діяти і надалі, і нічого з ними не станеться, так як всі хто підпорядковується В’ячеславу Богуслаєву чітко виконують свої зобов’язання.

Однак є маленький нюанс. Справа в тому, що зупинено чемпіонат України, як і всі чемпіонати у Європі. Так, у Польщі, Німеччині, Франції гравці сидять і не тренуються, і тому в деяких країнах вже йде розмова про значні контрактні зміни. Тренування там зараз заборонені і займатися ними можна лише в домашніх умовах. А змагань взагалі немає. Скажімо, у футболі Іспанія чітко скоротила контрактні виплати. Про гандбол поки що нічого не сказано, але Владислав Циганок вважає, що з ним буде те ж саме. І в першу чергу це пов’язано з тим, що зупинені чемпіонати.

— А у нас в Україні повністю згас чоловічий гандбол. Наприклад, клуб ЗТР припиняє зараз свою діяльність, але якщо залишиться хоча б 5% від колишнього фінансування, можливо там буде аматорська команда. Можливо вони і могли б знайти десь спонсора, якби не вірус, а так… А решта команд українського чемпіонату, вони і так аматорські і теж обов’язково постраждають. Якщо бізнесмени припинять платити зарплатню своїм співробітникам, то гравцям команд тим більше, — зазначив колишній тренер.

Плєханов про баскетбол

Головний тренер БК «Запоріжжя» Валерій Плєханов:

— Почну з того, що точно сказати як воно буде далі, не зможе ніхто — все лише на рівні домислів. Озвучу тільки свою думку. Розраховую, що Україна пройде процес пандемії менш болісно ніж Італія чи Іспанія. Думаю, до кінця літа нам дозволять тренування. Тенденція така, що економічно це вдарить по всім клубам Суперліги. Тому тут є дві версії розвитку подій. Перша — ми відкатуємося на рівень баскетболу сезону 2015-16 років, коли був найслабший чемпіонат України за останні 20 років. Тоді була мінімальна кількість сильних, фінансово кріпких команд і в більшості, практично, не було легіонерів, а сильні українці їхали грати за кордон. І другий варіант — знаючи, що кризова ситуація почнеться не лише в Україні, а й для зарубіжних клубів, відтік українських гравців я не прогнозую. А ось те, що ціна на американських баскетболістів знизиться — це точно. Те що вони захочуть до нас приїхати, теж без сумніву. Питання в тому, наскільки ми зможемо оплачувати їхню працю, — ставить запитання тренер.

Розповів він і про те, що в останні роки в українському баскетболі весь час говорили, що кількість команд Суперліги повинна збільшитися (зараз їх 9), але в світлі того що відбувається зараз в економіці, то навряд чи. Хотіли, щоб було 12 команд, але якщо навіть збиреться 10 – це можна вважати для України героїчним вчинком.

Що ж до Запоріжжя, то ситуація поки складна. Валерій Плєханов тримає постійний зв’язок з президентом БК «Запоріжжя» та федерації баскетболу, з гравцями і обговорюють варіанти виходу з пандемії. Днями вони дізналися, що вже дали дозвіл олімпійцям тренуватися індивідуально. Тож є надія, що можливо в кінці травня такий же дозвіл на індивідуальні тренування отримають і всі інші спортсмени. Після чого в клубі зможуть групами тренувати гравців у тренажерному залі. Адже тренування вдома і на свіжому повітрі це хороша справа, але є ще багато речей, якими потрібно займатися в залі разом с товаришами по команді. Тому спочатку тренування почнуть місцеві баскетболісти. До того ж, в команді очікується значне оновлення складу — прийде багато хлопців з дочірньої команди.

— Як тільки нам дозволять повноцінні тренування, а у нас є зал Палацу спорту і готель «ЗАБ» та домовленість з керівництвом, що ми відразу збираємо кістяк команди і проведемо перший збір. А потім, в залежності, як буде розгортатися ситуація далі сплануємо основні збори команди. Зараз керівництво збірної України запропонувало всім клубам почати сезон раніше. Тобто, не на початку жовтня, а в вересні або навіть наприкінці серпня. Проте, поки це тільки бажання головного тренера збірної. Глобально ж спрогнозувати нічого не можливо. Але ми готові до будь-якого розвитку ситуації, — запевнив Валерій Плєханов.

Що ж, запорізькі вболівальники певно теж, готові прийняти ігрові види спорту такими, якими вони прийдуть до Запоріжжя, адже наше місто завжди вважалось їх столицею.

 

АВТОР: Юрій ХАРЧЕНКО, газета «Запорозька Січ»