«Черкаські мавпи» взяли реванш у Запоріжжі

15621882_1347474625292312_2860563030357772895_nЗапоріжці  вважалися фаворитами звітного матчу. І не тільки тому, що мали відчутну підтримку вболівальників – певної психологічної переваги їм мав додати той факт, що в першому колі вони переграли цього суперника в Черкасах (77:65). Втім, не так сталося, як гадалося.

Вже у першій чверті команда Максима Міхельсона довела, що на роль статиста не погоджується. Рівне протистояння з десятьма змінами лідера спостерігалося лише протягом 7 хвилин. На ефективну гру Макса Конате (8 очок) та Павла Буренка (7 + 3 15697607_1347474968625611_3553946942068632649_nпідбирання) черкащани відповідали вдалими командними діями в атаці (проти прізвищ сімох гостей красувалися здобуті очки). За рахунку 19:16 на користь «Мавп» наставник БК «ЗАПОРІЖЖЯ-ZOG» Дмитро Щиглінський змушений був узяти тайм-аут. Однак гості, серед яких виділявся капітан команди Андрій Кальніченко (7 очок), вдало скористалися проріхами в запорізькому захисті та пішли на першу перерву за 4-очкової  переваги.

На початку другої десятихвилинки три результативні атаки у виконанні Олександра Кобця дозволили «Мавпам» відірватися на 11 пунктів (32:21), а максимальне відставання запоріжців у 15665555_1347476031958838_354185327659531209_nпершій половині гри становило 13 очок (на 15-й хвилині, після влучання Ігоря Чумакова, в ігровій біографії якого Запоріжжя оставило певний слід). При цьому гостям вдалося повністю виграти боротьбу за відскоки під обома щитами (37/26). Щоправда, незадовго до великої перерви активізувався Станіслав Овдєєнко, п’ять очок якого у двох атаках дозволили запоріжцям скоротити відставання до 6 пунктів – 39:45. На той час головні бомбардири запорізької команди в цьому матчі Макс Конате і Павло Буренко мали в активі відповідно 14 і 12 очок, а черкащанин Андрій Кальніченко – 10.

Під час великої перерви відбувся традиційний конкурс кидків серед юних шанувальників баскетболу на приз титульного спонсора чемпіонату Суперліги та БК «ЗАПОРІЖЖЯ-ZOG» — торгівельної марки «Parimatch». Цього разу перемогу святкував 16-річний Микита Лабанцев.

На початку третьої чверті господарям вдалося скоротити відставання до двох (!) пунктів, але наступні три хвилини вони програли з рахунком 5:17. Капітан запорізької команди Олександр Рибалко своєю невтомною активністю й власними 9 15665937_1347474615292313_4336998707076138826_nочками спробував змінити хід гри. І це йому вдалося. На передостанній хвилині чверті, після триочкового влучання дебютанта «ЗАПОРІЖЖЯ» Дениса Носкова відставання скоротилося до 4 пунктів… До речі, Денис тільки тим «трюльником» і запам’ятався, а гра іншого новачка Максима Лук’янова взагалі була блідою. Втім, це й не дивно, обидва лічені дні тренуються разом з командою й до її гри нової команди ще не призвичаїлися. Натомість новачок «Черкаських Мавп» Олександр Кольченко відзначився 9 очками й 6 результативними передачами.

Як би там не було, а рахунок 63:69 ще залишав господарям певну надію на успіх на початку заключної чверті. Найближче вони були хоча б до овертайму за три хвилини до фінальної сирени, коли табло засвідчувало 82:78 на користь гостей. Однак «злим генієм» для запоріжців виявився черкащанин Олександр Кобець, який провів у грі лише 11 з половиною хвилин і виглядав свіжішим, як за одноклубників, так і за опонентів. Саме його вісім очок на отсанніх хвилинах зустрічі мали вирішальне значення.

Таким чином, запорізька команда зазнала третьої поразки поспіль. Чи спроможна вона кинути виклик лідерові – столичному «Будівельнику»? про це ми дізнаємось завтра.

БК «ЗАПОРІЖЖЯ-ZOG» — «ЧЕРКАСЬКІ МАВПИ» (Черкаси). 86:92 (19:23, 20:22, 24:24, 23:23). Запоріжжя. 23 грудня. Палац спорту ПАТ «ЗАБ».
Судді: Б. Шульга, А. Бабик, Г. Руденко.
БК «ЗАПОРІЖЖЯ-ZOG»: Рибалко (10 + 5 передач), Буренко (21 + 8 передач), Камусакі (4), Конате (27 + 10 підбирань), Змітрович (7); Кондраков, Буц (2), Носков (3), Лук’янов, Овдєєнко (12).
«ЧЕРКАСЬКІ МАВПИ»: Руслов (4), Сизов (4), Кальніченко (18), Чумаков (14 + 9 підбирань), Адедиран (4); Девіс (15 + 13 підбирань), Кольченко (9 + 6 передач), Мірошниченко (5), Давидюк (4), Кобець (15).
Кидки з гри: 2-очкові – 27/58 – 39/69; 3-очкові – 9/27 – 8/13. Штрафні кидки: 23/32 – 6/10. Підбирання м’яча: 17/9 – 22/15.