«Запорожье-ZOG» в драматическом эндшпиле вырывает победу у Кременчуге

bc-zp-14Обидва суперники переслідували однакову, а саме переможну, мету, тільки стимули в них були різні: кременчуцький клуб прагнув реабілітуватися в очах своїх прихильників після

поразки в попередньому матчі від «Дніпра», запоріжці ж прагнули повторити успіх, досягнутий у Харкові.
Гості, серед яких неабиякою активністю відзначався новачок – Павло Буренко, передували в рахунку з перших хвилин зустрічі, але їхня перевага в першій половині стартової чверті не перевищувала трьох пунктів. Господарям зусиллями Андрія Малиша та Крістіана Луговцова двічі вдавалося встановити рівновагу (7:7, 9:9), проте підопічні Дмитра Щиглінского за рахунок переваги під щитами (15 підбирань проти 12) до перерви відновили статус-кво (16:13).
Непередбачуваним здавався хід двобою у другій десятихвилинці. На 15-й хвилині матчу Максим Балашов уперше вивів свою команду вперед (23:21), згодом рахунок двічі ставав нічийним, але серія влучних кидків у виконанні Якова Змітровича, Макса Конате, Томаса Камусакі та Павла Буренка дозволила БК «ЗАПОРІЖЖЯ-ZOG» піти на велику перерву з 8-очковим відривом – 38:30.
На початку третьої чверті гра вирівнялася, й баскетболістам «Кременя» завдяки двом «трюльникам» Максима Балашова й агресивній командній грі в захисті вдалося скоротити відставання до двох пунктів (38:40). Довелося керманичу гостей Дмитрові Щиглінському взяти тайм-аут, який допоміг повернути підопічних до реальності. На останню перерву вони пішли, маючи все ті ж вісім очок переваги (53:45).
Головні ж події розгорнулися в заключному періоді. Невиправдана поспішність, а відтак і непідготовлені кидки змарнували кілька атак гостей. Натомість влучання Богдана Байди з-за дуги на 34-й хвилині повернуло інтригу – 55:58. Цього разу тайм-аут від наставника запорізької команди був не таким плідним, як попередній: «Кремінь» спромігся майже наздогнати суперника – 62:63. Однак вирішальним став триочковий кидок Станіслава Овдеєнка, котрому безуспішно намагався завадити Юрій Лохманчук. Грати залишалося лічені секунди, протягом яких врятувати ситуацію господарі не зуміли, хоча й застосували тактику навмисних фолів.
Перемога у Кременчуку вивела БК «ЗАПОРІЖЖЯ-ZOG» у коло лідерів чемпіонату Суперліги Парі-Матч. Наступний матч команда Дмитра Щиглінського зіграє вдома 16 жовтня проти луцького «Волиньбаскета».

«КРЕМІНЬ» (Кременчук) – БК «ЗАПОРІЖЖЯ-ZOG». 68:73 (13:16, 17:22, 15:15, 23:20). Кременчук. 9 жовтня. Спортивний зал ДЮСШ № 2.
Судді: М. Амбросов, О. Раєвський, Д. Поворознюк.
«КРЕМІНЬ»: Кожемякін (2), Малиш (7), Байда (7), Луговцов (8 + 5 підбирань), Тищенко (14 + 8 підбирань); Балашов (16), Зозуля, Лохманчук (1), Хамзаєв (2), Шостуха (11 + 5 підбирань).
БК «ЗАПОРІЖЖЯ-ZOG»: Вад. Биков, Буренко (18 + 7 підбирань + 5 передач), Камусакі (2), Конате (12 + 13 підбирань), Змітрович (10); Теряник, Рибалко (16), Кондраков (2), Буц (5), Овдєєнко (8).
Кидки з гри: 2-очкові – 17/32 – 18/41; 3-очкові – 7/21 – 9/25. Штрафні кидки: 13/21 – 10/12.Підбирання м’яча: 25/9 – 26/14.