Збірна України з гандболу, на чолі із запоріжцем Лочманом, перемогла у матчі відбору на Євро-2024

Збірна України дотиснула збірну Фарерських островів у важкому та надзвичайно емоційному матчі 1-го туру відбору на Євро-2024 — 29:25. Ця гра була дебютної для запоріжця В’ячеслава Лочмана на посаді головного тренера синьо-жовтих. Традиційно, чималу частку національної команди склали гравці, що мають відношення до Запоріжжя — вихованці місцевих шкіл гандболу, та діючі гравці чемпіона України ГК «Мотор».

Українці виграли перший тайм 18:14, але Фарери змусили похвилюватись, скоротивши своє відставання до мінімуму (20:21). Гойдалки тривали кілька хвилин, втім збірна України вистояла не дозволивши суперникам зрівняти рахунок, та зрештою знову створивши відрив. Важливу роль у ключовий момент зіграли сейви Антона Терехова. Рекордну для себе результативність у збірній показав 21-річний півсередній Ігор Турченко — 9 голів. 6 разів забив правий крайній Андрій Акіменко.

Огляд матчу

Через війну збірна України поки не може грати вдома. Синьо-жовті приймали фарерців у німецькому Ашаффенбургу. Уболівальники на трибунах “Франкенштольц Арени” щиро підтримали нашу команду. У футболці збірної України на гру прийшов мер Ашаффенбурга Юрген Герцінг. Після матчу українців з перемогою привітав український консул Вадим Костюк.

Відбір на Євро-2024. 1 тур. Група 4

Україна — Фарерські острови 29:25 (18:14)

12 жовтня. Ашаффенбург (Німеччина). “Франкенштольц Арена”

Збірна України:

Воротарі: Антон Терехов, Геннадій Комок.

Польові гравці: Юрій Кубатко — Ілля Близнюк — Захар Денисов (1 гол) — Дмитро Артеменко — Олександр Тільте (3) — Ігор Турченко (9) — Євген Жук (1) — Владислав Донцов (4) — Андрій Акіменко (6) — Дмитро Горіга — Іван Бурзак — Тарас Міноцький — Дмитро Тютюнник (1) — Дмитро Ільченко (4)

Головний тренер: В’ячеслав Лочман. Асистент — Вадим Бражник.

До 15 жовтня збірна України залишатиметься на зборах у Гроссвальштадті, далі команда вилетить до Бухареста на гру проти Румунії у 2-му турі відбору на Євро-2024.

Україна — Румунія

32 команди-учасниці відбірного турніру поділені на 8 квартетів. До фінальної частини Євро-2024 вийдуть по 2 найкращі команди кожної з відбірних груп, а також 4 найкращі команди з тих, що посядуть 3-ті місця.