Збірна України після першого дня домашнього чемпіонату Європи з багатоборства посідає третє місце

Завершився перший змагальний день чемпіонату Європи з легкоатлетичного багатоборства серед команд Суперліги. Нагадаємо, дебютний в історії нашої країни домашній чемпіонат Європи приймає луцький стадіон «Авангард».

У вечірній програмі семиборства у жінок відбулися змагання зі штовхання ядра та бігу на 400 м .

Українські дівчата чудово виступили  секторі штовхання ядра. Дарина Слобода продемонструвала кращий результат серед усіх спортсменок, відправивши ядро на 14.03 м. Кращий результат поточного сезону приніс спортсменці 796 очок. Одразу за Дариною, на другому місці, завершила цей вид Ірина Рофе-Бекетова – її результат 13.97 м (792). Девятою у секторі штовхання ядра була Рімма Буйненко (Гордієнко) — 12.50 (694),  25-й результат показала Анна Нелепа — 11.32 м (616). Успішний виступ у цій дисципліні дозволив українкам вийти в лідерки особистого заліку – Дарина Слобода лідирувала з сумою очок 2720. А Ірина Рофе Бекетова йшла другою 2658. Замикала трійку лідерок француженка  Анаелль Нябу Джапа 2633

В бігу на 200 метрів всі українки пробігли за кращим результатом сезону – Дарина Слобода показала восьмий результат 25.19 (869), Рімма Буйненко-Гордієнко була 13ю — 25.49 (842), Анна Нелепа 19-ю — 26.06 (792), Ірина Рофе-Бекетова 24ю — 26.24 (776).

Таким чином Дарина Слобода зберегла позицію лідера жіночого багатоборства, після першого дня змагань. Трійка лідерок у жінок виглядає так:

1              Дарина СЛОБОДА (Україна) 3589

2              Марійке ЕССЕЛІНК (Нідерланди) 3555

3              Анаелль НЯБУ ДЖАПА (Франція) 3481

Ірина Рофе-Бекетова іде п’ятою (3434), Рімма Буйненко-Гордієнко – шостою (3430), Анна Нелепа дев’ятнадцята (3167).

• Я завжди дуже прискіплива до себе. Сподіваюся у цьому сезоні мені вдасться дійти ще до кращої форми. Я відкриваю для себе нові грані куди я можу рости все вище і вище, я бачу своїх суперниць — змагання завжди корисні! Нажаль моя основна конкурентка Гріт Шадейко зараз травмована, можливо вона ще складе мені конкуренцію і я покажу ще кращі результати. Те, що я лідирую після першого дня змагань, мене стимулює показувати ще кращі результати! Я думаю на нашій землі удача буде на нашій стороні, і те чого нам поки не вистачає завтра буде з нами! — прокоментувала лідерка жіночого багатоборства Дарина Слобода.

У чоловіків в секторі стрибків у висоту сенсаційну серію влаштували представники Естонії —  Крістян Росенберг виграв з новим особистим рекордом 2.16 м. А Майсел Уйбо показав результат 2.13 м.

У українців кращі результати сезону показали Василь Іваницький — 1.98 м (785) він був шостим, та Руслан Малогловец 1.92 (731), цей результат став 13-м в загальному заліку. Вадим Адамчук підкорив планку 1.89 м (705), 18-й результат.  За сумою очок хлопці розташувалися на 19, 12 і 13-му місцях рейтингу, відповідно.

У заключному виді першого дня змагань, бігу на 400 м, покращити свої позиції зумів Руслан Малогловець. На цій дистанції він показав 15-й результат, 51.02 сек, і набравши 3843 очок, завершив змагальний день на 11-й позиції.

Вадим Адамчук, який був 22-м на 400-метрівці 51.73 сек, завершив перший день на 13-й позиції загального заліку (3792). Василь Іваницький пробіг заключну дистанцію першого дня з 21-м результатом 51.71 сек, і за підсумками п’яти видів десятиборства посідає 20-місце (3679).

Крістян РОСЕНБЕРГ

Лідирують у чоловіків після першого дня змагань:

1              Крістян РОСЕНБЕРГ (Естонія) 4263

2              Хорхе УРЕНІЯ    (Іспанія) 4165

3              Віталій ЖУК (Білорусь) 4112

У командному заліку домашнього чемпіонату України збірна України після першого дня змагань посідає третє місце: