БК «Запоріжжя» розпочав плей-офф з поразки

zp-dinamoВ 1/4 фіналу чемпіонату Суперліги Фаворит Спорт суперником БК «Запоріжжя» стало  столичне «Динамо», яке посіло у турнірній таблиці 3-ю сходинку, а запоріжці завершили регулярний сезон на 6-му місці. Перший матч серії, яка триває до двох перемог однієї з команд, проходив в Києві.

«ДИНАМО» (Київ) — БК «ЗАПОРІЖЖЯ». 84:63 (22:19, 21:18, 25:14, 16:12). Київ. 5 квітня. Спорткомплекс НПУ імені Драгоманова.
«ДИНАМО»:  Сліпенчук (16), Фандербурк (11), Липовий (11 + 5 підбирань + 8 передач), Дроздов (8 + 5 підбирань), Анісімов (16 + 9 підбирань); Челован (8 + 6 підбирань), Фурс (5), Доггетт (4), Чигринов (3), Шундель (2), Маслюченко.
БК «ЗАПОРІЖЖЯ»: Кондраков (3 + 7 підбирань + 6 передач), Рибалко (3 + 6 підбирань), Камусакі (9 + 5 підбирань), Змітрович (14), Буц (5 + 5 підбирань); Овдєєнко (20), Саєнко (9), Віт. Биков, Фомічов.
Кидки з гри: 2-очкові – 26/55 – 14/41; 3-очкові – 9/17 – 8/23. Штрафні кидки: 5/6 – 11/15.Підбирання м’яча: 30/15 – 23/16.
Рахунок у чвертьфінальній серії – 1:0.
Фаворитом цієї пари чвертьфіналістів плей-офф, безумовно, є «Динамо», оскільки кияни спромоглися перемогти у чотирьох матчах регулярного чемпіонату. Однак, не впоравшись з нейтралізацією Михайла Анісімова в дебютному відрізку зустрічі, запорізькі баскетболісти активізувалися з виходом на ігровий майданчик з лави запасних головного бомбардира команди Станіслава Овдєєнка і Антона Саєнка. З допомогою партнерів до кінця стартової чверті цьому дуету вдалося скоротити відставання до трьох пунктів.
По перерві, після триочкового влучання капітана БК «ЗАПОРІЖЖЯ» Олександра Рибалка, гості навіть вели в рахунку, і здавалося, набули впевненості. Однак кілька втрат м’яча, якими грішив Антон Буц, і влучання з-за дуги екс-гравця БК «ЗАПОРІЖЖЯ» Олексія Чигринова повернули «Динамо» лідерство. Наставник гостей Дмитро Щиглінський змушений був узяти тайм-аут. Проте його підопічні не знайшли протидії зонному пресингу, застосованому киянами, котрі, здійснивши серію перехоплень м’яча, не дозволяли суперникам переходити за центральну лінію. Досить швидко перевага столичного клубу зросла до 12 пунктів, але дві поспіль триочкові атаки у виконанні найефективнішого гравця запорізької команди Якова Змітровича дозволили гостям піти на велику перерву за обнадійливого рахунку (43:37 на користь господарів).
Під час паузи кияни проаналізували свої дії й зробили певні висновки.  Зробивши головну ставку на перевагу Михайла Анісімова в боротьбі за відскоки м’яча, швидкісні дані Олександра Липового й досвід Артура Дроздова, господарі вже не поступалися ініціативою й легко довели матч до переможного фінішу.
Головний тренер БК «ЗАПОРІЖЖЯ» Дмитро Щиглінський вважає, що визначальне значення мала перевага динамівців у ростових даних і, звичайно, в майстерності: «Саме тому ми не знайшли контраргументів проти зонного пресингу, хоча були готові до такого розвитку гри».
Другий матч чвертьфінальної серії запорізькі й київські баскетболісти проведуть у п’ятницю на паркеті Палацу спорту ПАТ «ЗАБ». Початок о 18:00.