«Ферро» устроил «Говерле» «конец света»

21 декабря запорожцы одержали победу над гостями из Ивано-Франковска

«ФЕРРО-ЗНТУ» (Запоріжжя) – «Говерла» (Івано-Франківськ). 83:76 (17:24, 23:17, 25:15, 18:20). Запоріжжя. 21 грудня. Палац спорту ПАТ «ЗАБ». 1019 глядачів.

Судді: Б. Шульга, С. Ніколащенко, В. Хоменко.

«ФЕРРО-ЗНТУ»: Кулпеппер (21+8 передач), Рибалко (5), Шеппелл (7+12 підбираннь), Вернер (14+5 підбираннь), Мур (20+14 підбираннь); Гуінн (14+5 підбираннь), Буцький (2), Лебединцев.

«Говерла»: Лоуренс (16+6 підбираннь+6 втрат), Дайкс (11), Фрасенюк (8+ 7 підбираннь), Пірсон, Пітерсон (20+8 підбираннь); Лемик (10), Убака (9), Чемякін (2), Дзюба, Шостуха.

Кидки з гри: 2-очкові – 27/53 – 22/42, 3-очкові – 5/24 – 9/29. Штрафні кидки: 14/18 – 5/7. Підбирання м’яча: 30/17 – 12/29. Результативні передачі: 19 – 18. Втрати: 8 – 14.

У черговому поєдинку чемпіонату Суперліги запорізький «ФЕРРО-ЗНТУ», зумів здолати гостей з Івано-Франківська, які завжди були незручним суперником для підопічних Кирила Большакова. От і цього разу «ведмеді» на початку гри зуміли приголомшити господарів впевненим захистом. Запоріжцям знадобилося цілих дві з половиною хвилини для того, щоб розмочити рахунок. Однак, франківців це жодним чином не засмутило — у середині першої десятихвилинки вони видали ривок 12:0. Господарі були у глибокому нокдауні, але не переможені. «Біло-зелені» зуміли оговтатися та ще до кінця першої чверті зуміли підтягнутися на відстань семи очок – 17:24.

Надалі гості вміло тримали баскетболістів «ФЕРРО-ЗНТУ» на відстані 5-7 очок, доки під кінець чверті «феросплавники» не наблизилися на відстань одного пострілу. Хлопці Кирила Большакова мали реальну можливість взагалі піти на велику перерву, ведучи в рахунку, однак Кемерон Мур не реалізував кидок з середньої дистанції. У результаті – 40:41 на користь Говерли.

Після перерви ж настав час «біло-зелених» приголомшувати суперника. Ривок 17:0 у середині третьої чверті, який не зумів згасити навіть тайм-аут від керманича «ведмедів» Євгена Мурзіна, дозволив «ФЕРРО-ЗНТУ» не лише вийти вперед, а й відірватися на відстань у 11 балів. Перш за все, далася взнаки чимала кількість втрат у гостей. Особливо відзначилися зі знаком «мінус» Юджин Лоуренс та Райан Пірсон. Втім, той-таки Лоуренс, двічі відзначившись триочковими в заключній чверті гри, повернув інтригу в протистоянні. Його запал підтримали Убака й Пітерсон, який на протязі усього матчу також відмінно кидав з дальньої дистанції. Завдяки ним, «Говерла» зуміла повернути собі лідерство за п’ять хвилин до закінчення гри.

Втім, останнє слово все ж таки було за господарями. Ще один ривок (10:0) та втрати м’яча зі сторони гостей у вирішальні хвилини визначили долю зустрічі – 83:76 на користь «ФЕРРО-ЗНТУ». У складі запорізької команди відзначаємо Ренді Кулпеппера, який став головною дійовою особою у завершальній стадії двобою, та Кемерона Мура, котрий своєю надійною грою у трисекундній зоні вселив впевненість у партнерів.