"Ферро" выигрывает у "Говерлы" и выходит в лидеры

Победа в Ивано-Франковске возносит запорожцев на первое место

«Говерла» (Івано-Франківськ) — «Ферро-ЗНТУ» (Запоріжжя). 71:86 (17:9, 18:30, 18:21, 18:26).

Івано-Франківськ. 5 грудня.

«Говерла»: Фрейзер (6 + 10 підбирань), Ревзін (9), Спаркс (22 + 8 передач), Голубєв (6), Скірмантс (6); Кудрявцев (10), Орленко, Кяушас (3), Скуматов (9).
«Ферро-ЗНТУ»: Рибалко (13 + 5 підбирань + 7 передач), Шапошников (8), Томас (21 + 13 підбирань), Чемякін (2 + 5 підбирань), Тіггс (13 + 3 перехоплення); Чариков (2), Кондрусевич (13 очок + 4 підбирання), Хантер (14 + 8 підбирань + 3 передачі + 3 перехоплення).

Кидки з гри: 2-очкові – 17/34 – 26/44, 3-очкові – 10/22 – 7/21.

Штрафні кидки: 7/12 – 13/20.

Підбирання м’яча: 18/5 – 26/14.

Стартова десятихвилинка засвідчила не тільки непоступливість господарів, а й їхню налаштованість на перемогу. Гості зосередили увагу на нейтралізації небезпечного канадця Майка Фрейзера (і це їм, за великим рахунком вдалося), а от проти влучних кидків білоруса Олександра Кудрявцева запоріжці нічого вдіяти не могли й пішли на першу перерву з дефіцитом у 8 пунктів.

Однак уже в другій чверті господарі дозволили суперникам відіграти відставання й вирватися вперед. У складі «Ферро-ЗНТУ» розігралися капітан команди Олександр Рибалко, американські легіонери Вінесент Хантер (на його рахунку після першої половини гри було вже 11 очок) і Чарльз Томас. В підсумку на велику перерву команди пішли за переваги гостей – 39:35.

У третьому періоді підопічним Кирила Большакова вдалося збільшити відрив до 7 пунктів. Отже, головні події мали розгорнутися у заключній чверті. На той час Майк Фрейзер достроково завершив гру через перебір фолів, і роль лідера «Говерли» узяв на себе американський плеймейкер Патрік Спркс. Він встигав і постачати одноклубників вивіреними пасами, і сам охоче бомбардував кільце суперників. У першій половині чверті гостям вдалося спочатку скоротити відставання до 2 пунктів, а після трюльника Павла Ревзіна навіть вийти вперед – 65:64. Але з такою кульмінацією не погодилися Георгій Кондрусевич, Чарльз Томас і Вінсент Хантер, яким вдало асистували Кевін Тіггс і Олександр Рибалко. За рахунку 65:72 Євген Мурзін змушений взяти тайм-аут, згодом, коли перевага «Ферро-ЗНТУ» зусиллями Кондрусевича і Тіггса була доведена до 13 пунктів, — ще один. Грати залишалося дві хвилини, тож запоріжці без проблем довели матч до логічного завершення.