Алексей Касьянов — победитель турнира серии IAAF

Запорожский многоборец опередил чемпионов Европы и мира

У Таленсі на заключному старті IAAF Combined Events Challenge українці відзначилися переможним дублем. Слідом за Наталею Добринською перше місце здобув і Олексій Касьянов. Щоправда, у десятиборців події розгорталися більш драматично, аніж у семиборок. Олексій Касьянов лідирував після першого дня змагань і залишався на першій позиції навіть після восьми видів. Спершу запорізький багатоборець пробіг 110 метрів з бар’єрами за 14.51сек (910очок), а потім наметав диск на 44м05см (747очок). Одначе у восьмому виді програми – стрибках у висоту – Касьянов показав тільки восьмий результат 4м82см (856очок) і суперники суттєво скоротили відставання від українця.

Далі – гірше. В секторі для метання спису Олексій фінішував на передостанній позиції з показником 49м75см, набравши при цьому лише 585 очок і відкотився у загальному заліку на четверту позицію, програючи перед останнім видом десятиборства лідерові Тому Паппасу 108 очок, другій позиції – 104 очки та третій – 86 очок. Та на дистанції 1500 метрів Касьянов, хоча і фінішував четвертим, але у своїх принципових суперників все ж таки відіграв втрачене. Півторашку Олексій подолав за 4:23.49сек. (788 очок). У підсумку Касьянов набрав суму 8291 очко і став переможцем турніру в Таленсі.

Другим фінішував переможець зимового чемпіонату Європи естонець Мікк Пахапілл (8255очок), котрий не зміг фінішувати на чемпіонаті світу в Берліні. Третій – американець Том Паппас з сумою 8189очок. Чемпіон світу 2003 року стартом у Таленсі закінчив свою спортивну кар’єру.