БК «Запоріжжя-ZOG» в овертаймі поступився головному конкуренту

Незавидне турнірне становище змушувало обох суперників діяти на межі своїх можливостей. Однак для господарів ситуація ускладнилася тим, що через проблеми зі здоров’ям їм не міг допомогти капітан команди Станіслав Овдєєнко. Роль лідера за цих умов узяв на себе Олексій Щепкін, який вже у стартовій чверті записав до свого активу 8 очок. Його почин підтримали Андрій Кожемякін і Юрій Кондраков. Саме після триочкового влучання останнього перевага запоріжців сягнула восьми пунктів (22:14). Щоправда, цьому відриву чимало сприяв капітан харків’ян Антон Рочняк, який у двох серіях штрафних кидків не спромігся принести у командну скарбничку жодного очка.

У другій десятихвилинці Олексій Щепкін продовжував збільшувати свій очковий доробок і довів його до 14 пунктів, але цього було замало, щоб його одноклубники пішли на велику перерву з високо піднятими головами. Їм аж ніяк не вдавалося нейтралізувати центрового Ніколу Вуйовича, зусиллями якого відставання гостей скоротилося до 3 пунктів. До того ж серб відзначився й у боротьбі за відскоки, підібравши м’яч 6 разів. За цим показником господарі поступалися “Політехніку” — 23:25. Втім, рахунок на табло — 37:34 — дозволяв прихильникам запорізької команди з оптимізмом очікувати на розгортання подальших подій.

У третій чверті Щепкін і компанія лідирували деякий час, і двічі їхній відрив становив 10 очок. Та коли розігрався американський легіонер “Політехніка” Бо Барнс, якому вдалося поповнити свій особистий актив 11 очками, ця перевага почала танути на очах. На 27-й хвилині Вук Йованович встановив рівновагу (50:50), а залишка часу гостям вистачило, аби перехопити ініціативу — 56:53.

Імпровізований “розбір польотів”, до якого довелося вдатися Валерію Плеханову під час паузи між третім і, як гадалося, останнім періодом, начебто приніс результат: зусиллями Євгена Ворніка та Андрія Кожемякіна господарям вдалося повернути лідерство — 57:56. Однак надалі харків’яни чотири рази схиляли шальки терезів у свій бік, а з сиреною про завершення основного часу Вук Йованович перевів гру в овертайм — 73:73.

У додатковій п’ятихвилинці  гості вже не пступалися ініціативою, й знову злим генієм для запоріжців став той же Вук Йованович, найрезультативніший серед харків’ян, чий сумарний доробок склав 18 очок. А для господарів слабкою втіхою став вагомий результат Олексія Щепкіна — 33 очки.

Отже, БК «ЗАПОРІЖЖЯ-ZOG» удруге в сезоні поступився харків’янам в домашньому матчі. Та попереду – суботній двобій з грізним «Дніпром», тож у підопічних Валерія Плеханова буде нагода  реабілітуватися в очах своїх прихильників.

БК «ЗАПОРІЖЖЯ-ZOG» — «АВАНТАЖ-ПОЛІТЕХНІК» (Харків). 83:89 (22:16, 15:18, 16:22, 20:17, ОТ — 10:16).

Запоріжжя. 1 лютого. Палац спорту ПАТ «ЗАБ». 300 глядачів.

Судді: М. Амбросов, В. Хоменко, О. Біда.

БК «ЗАПОРІЖЖЯ-ZOG»: Щепкін (33), Кондраков (11), Ткачук (5 передач), Нікітін (17 + 9 підбирань), Анісімов (4 + 11 підбирань); Ясиненко (4), Теряник (2), Кожемякін (15), Буц, Ворнік (4 + 7 підбирань + 4 блок-шоти).

«АВАНТАЖ-ПОЛІТЕХНІК»: Колотілов, Рочняк (14 + 12 підбирань), Йованович (18 + 6 передач), Рудаков (6), Барнс (17 + 7 підбирань + 6 передач); Кузнецов, Козлов (11 + 11 підбирань), Тарасенко (8), Вуйович (15 + 12 підбирань).

Кидки з гри: 2-очкові – 25/50 – 27/57; 3-очкові – 6/27 – 5/28. Штрафні кидки: 15/21 – 20/30. Підбирання м’яча: 35/11 – 37/21.